1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

מפץ בעולם התקשורת הישראלית: שתי הרשתות מתמזגות

טלטלה בעולם התקשורת הישראלית: רשת 13 וערוץ 10 חתמו על מזכר הבנות לעסקת מיזוג. בהודעה שהופצה מטעם שתי הרשתות נאמר כי, "שוק הפרסום המצומצם בישראל אינו מאפשר הפעלת שלושה ערוצי טלוויזיה ללא הפסדים של מאות מיליוני ש"ח בשנה"
אלי שלזינגר, ל' סיון תשע"ח 13/06/2018 12:25

צילומסך צילומסךטלטלה בעולם התקשורת הישראלית: רשת 13 וערוץ 10 חתמו על מזכר הבנות לעסקת מיזוג.

בעלי המניות של רשת 13 מדיה בע"מ, ובעלי המניות של ערוץ 10, העבירו לממונה על ההגבלים העסקיים מזכר הבנות עליו חתמו, בענין מיזוג בין החברות. שוק הפרסום המצומצם בישראל אינו מאפשר הפעלת שלושה ערוצי טלוויזיה ללא הפסדים של מאות מיליוני ש"ח בשנה.

המיזוג של פעילות רשת13 , המתמחה בתוכן, פורמטים וריאליטי, וערוץ 10, המתמחה בחדשות, אקטואליה ודוקומנטרי, יאפשר לחברה הממוזגת לשמור על פעילות יציבה ולהציע לקהל הישראלי טלוויזיה טובה יותר, שתבוסס על השקעה משמעותית בתוכן איכותי ומקורי, כמו גם לשמר את הפלורליזם התקשורתי בכך שתובטח פעילותה של חברת חדשות עצמאית נוספת.

בהתאם למזכר ההבנות החתום, השליטה בחברה הממוזגת תהיה של בעלי מניות רשת. איוש המשרות בחברה הממוזגת ייקבע רק לאחר אישור הממונה ויתר הרגולטורים כנדרש, מתוך כוונה משותפת של הצדדים לשמר את כוח האדם האיכותי של שני הערוצים, ובהתחשב בתחומי ההתמחות המשלימים של שתי החברות.

כתב התקשורת של 'דה מרקר' נתי טוקר, צייץ בתגובה בטוויטר: "בהערכה גסה המיזוג הזה עשוי להוביל לפיטורים של כ-100 עובדים בשני הערוצים ועוד של מאות עובדים בהפקות מתנגשות".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כיצד זה קשור ליבוא עגבניות ממדינות עוינות בשביל להוריד את מחירי העגבניות?  (ל”ת)

    האם זה קשור להתייקרות מחירי העגבניות?

  2. הלך העורב אצל הזרזיר  (ל”ת)


  3. שיסגרו את שלשת פשעי ישראל האלו קשת רשת וערוץ 10  


;