1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בצל האבל: תואר רשמי חדש - "ראש מועצת גדולי התורה"

במודעת אבל משותפת שפרסמו הבוקר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' והמפלגה עצמה, הוכתר לראשונה ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין כראש ה'מועצת' - יום לאחר ששיכל את בנו • חדי העין יבחינו גם בניואנסים נוספים ורבי משמעות בנוסח המודעה
ארי קלמן, בני יחזקאלי, א' תמוז תשע"ח 14/06/2018 12:37

שוקי לרר צילום: שוקי לררבתזמן מפתיע, יום לאחר שליווה את בנו למנוחות בהלוויה קורעת לב, הוכתר היום ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בתואר שבו טרם כונה עד כה באופן רשמי. מדובר בניואנסים דקים שאינם נהירים לכל, אולם הינם עדיין רבי משמעות בציבור הליטאי.

המיני-דרמה נכללה באופן אגבי כביכול, במודעת אבל משותפת שפרסמו הבוקר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' והמפלגה עצמה, בה נכתב: "נשגר קמיה מעלת כבוד רבינו מרן ראש הישיבה, הגאון רבי ירחמיאל גרשון אדלשטיין שליט"א, ראש ישיבת פוניבז', העומד בראשות מועצת גדולי התורה, וכל המשפחה הכבודה שליט"א, על פטירת בנו הרה"ג רבי שמעון יוסף אדלשטיין זצ"ל, מלומדי כולל פוניבז' ומראשי הקהל בק"ק רמת אלחנן. בתוך שאר אבלי ציון וירושלים, המקום ינחם את כל המשפחה הרוממה".

חדי העין יבחינו גם בכך שהתואר החדש שניתן לראש הישיבה הוא "ראש מועצת גדולי התורה",ולא נשיא ה'מועצת' - התואר בו נהוג לרוב להגדיר את הרבנים העומדים בראשות מועצות גדולי התורה השונות.

יצוין, כי לאחר פטירת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל, עבר ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין לעמוד בראשות מועצת גדולי התורה. אך עם זאת, מעולם לא נכתב כך התואר בצורה רשמית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העיקר שיש לכם מה לכתוב...  (ל”ת)

  שבי

 2. בעלי עין חדה יותר יבחינו כי גם לא כתבו יו"ר המועצת.  

  חנון

 3. משועממים  (ל”ת)

  דוד

 4. מה אומרים ברשב"ם  (ל”ת)

  צארום

 5. ראיתי את המנוח לפני שבועיים  

  דוד

 6. המודעה לא מקובלת על בית מרן שר התורה  

  חיים

 7. משחקים בנדמה לי  

  ולדרובסקי

;