1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. משפחה

כך ינסו למנוע את מותה של היסמין הבאה

הצעות חוק שונות עלו בשבועות האחרונים לאחר חשיפת מקרי ההתעללות בקטינים, שרובן דרשו התקנת מצלמות בגנים ובמעונות • הצעת החוק החדשה מציעה למנוע את הצורך במצלמות, על ידי בדיקה תקופתית של המטפלות
אביגיל קושלבסקי, ד' תמוז תשע"ח 17/06/2018 21:33

דוברות המשטרה צילום: דוברות המשטרהבצל גל אירועי האלימות החריגים לאחרונה במעונות הגיל הרך, שהבולט והכואב שבהם נרשם בהריגתה המזעזעת של הפעוטה, יסמין וינטה, עולות בכנסת הצעות שונות למניעת מקרי ההתעללות הבאים. ביניהן ניתן למצוא חוקים שיחייבו כל מטפלת להתקין מצלמות, על מנת שתהיה אפשרות לעקוב בזמן אמת אחר המתרחש.

חבר הכנסת יואב בן צור, יושב ראש סיעת ש"ס בכנסת, יזם גם הוא חוק שמטרתו למנוע את מותו של התינוק הבא או אפילו 'רק' את ההתעללות הבאה בתינוק חסר ישע וחסר יכולת להתנגד.

על פי החוק שיזם ח"כ בן צור, יחויבו צוותי המעונות לעבור בדיקת כשירות תקופתית ואבחון פסיכולוגי שוטף, כתנאי לקבלת רישיון להפעלת המעון. אשת צוות שלא תעבור את הבדיקה, לא תוכל לעבוד במעון. כך על פי החוק שיקרא בשם "חוק המטפלות".

ח"כ בן צור החליט לקדם את החוק לאור ניסיונו המקצועי בתחום החינוך, ומתוך כוונה לקדם חקיקה נוספת, שתוביל לשיפור במעמדן ושכרן של הסייעות והמטפלות בגני ילדים.

לדברי ח"כ הרב יואב בן צור: "ריבוי המקרים החריגים צריך להדליק נורה אדומה אצל כולנו ולהוביל לרפורמה מקיפה בכל נושא הטיפול בגיל הרך, מחד העלאת שכר ומאידך הגברת הפיקוח על העוסקים בחינוך הגיל הרך. אין לי כל כוונה להתרגל לכותרות הזוועה האלו ואני מאמין שבדיקת כשירות תקופתית, אשר תלווה ע"י פסיכולוגים מוסמכים, תצמצם באופן משמעותי את מקרי ההתעללות ותפלוט מן המערכת את אנשי החינוך שאינם כשירים. אני מצפה מ- 120 ח"כים לחתום על החוק הזה ולתמוך בו".
מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. טיפש כך לא ישארו עובדות על בטוח במעונות  

    מנהלת מעון

    • מנהלת מעון יקרה את צודקת ומצד שני אין סיבה בעולם לרצוח ילד. 


  2. בודאי אין שום סיבה להגיע למצב הזה של רצח .אבל תכלס המצב יצא מכלל שליטה כי למטפלות אין כלים כמו למורות למשל והממשלה מתעלמת  


;