1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

התחממות? נתניהו ועבדאללה נפגשו ברבת עמון

לראשונה מאז תקרית הירי שהעיבה על יחסיהן של שתי השכנות, נפגשו היום ברבת עמון, בירת הממלכה הירדנית, ראה"מ נתניהו ומלך ירדן עבדאללה השני
ארי קלמן, ה' תמוז תשע"ח 18/06/2018 23:49

קובי גדעון, לע"מ קובי גדעון, לע"מהתחממות ביחסים? ראש הממשלה, בנימין נתניהו ומלך ירדן עבדאללה השני, נפגשו היום ברבת עמון, ירדן.

על פי ההודעה שפרסמה לשכת רה"מ: "ראש הממשלה והמלך שוחחו על ההתפתחויות באזור, על קידום התהליך המדיני ועל קידום היחסים הכלכליים בין שתי המדינות. רה"מ נתניהו חזר על מחויבותה של ישראל לשמירת הסטטוס קוו במקומות הקדושים בירושלים".

מדובר במפגש ראשון של ראש הממשלה נתניהו למלך עבדאללה, מאז אירוע הירי בשגרירות לפני כשנה.

כזכור, בתחילת השנה הנוכחית כשבעה חודשים לאחר שאנשי השגרירות נאלצו להגיע לארץ, נפתחה השגרירות הישראלית בירדן.

"שגרירות ישראל בירדן תשוב לפעילות באופן מיידי", נמסר מלשכת ראש הממשלה בשעתו, "ישראל מייחסת חשיבות רבה ליחסים האסטרטגיים עם ירדן והמדינות יפעלו לקידום שיתוף הפעולה ביניהן ולחזק את השלום".

זאת, לאחר שירדן הודיעה לפני כשנה כי לא תאפשר לישראל לפתוח מחדש את שגרירותה בעמאן עד שתפתח בהליכים משפטיים נגד המאבטח הישראלי שירה בשני ירדנים, לטענתו, להגנה עצמית. 

תקרית הירי התרחשה בחודש יולי, כשאיש אבטחה של השגרירות ירה למוות בצעיר בן 17 שדקר אותו באמצעות מברג. המאבטח, שנפצע באורח קל, ירה למוות בדוקר בן ה-17. כדור תועה פגע באדם נוסף שהיה במקום והוא ומת מפצעיו. 
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הבנות בסימינר  


;