1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

חבריו של השר המרגל, לא מופתעים: "פעם בוגד – תמיד בוגד"

פרשת השר המרגל ממשיכה לככב בראש הכותרות בישראל וגם בעולם. הבוקר התראיין בכיר לשעבר בשב"כ שהעריך כי יתכן וישנם ישראליים נוספים אשר סייעו לשגב השר בנט: "מקווה שיירקב בכלא"
קובי עוזיאלי, ו' תמוז תשע"ח 19/06/2018 08:48

קורין זיו, לעמ שגב בימיו בפוליטיקה. צילום: קורין זיו, לע''מ"גונן שגב מגויס קלאסי - אמנם הוא לא יכול לתת מידע אבל הוא כן יכול להצביע על אנשים שאולי כדאי 'להתלבש' עליהם או אפילו להפוך אותם ליעד לפיגוע". כך אומר הבוקר (שלישי) חיים נתיב, איש שב"כ לשעבר בראיון לגל"צ.

נתיב מזהיר כי ייתכן שישראלים נוספים היו מעורבים בפרשת גונן שגב: "סגנון ההפעלה שלו יכול להצביע שהוא לא היה לבד". אמר בכיר השב"כ.

נאווה שילר, התובעת במשפטו הקודם של גונן שגב, התראיינה גם היא הבוקר בגל"צ ואמרה כי "היה ברור שזה לא ייגמר בתיק הסמים שניהלתי נגדו, אך לא חשבתי שיגיע לעבירות בטחוניות. שגב אדם רודף בצע שיעשה כמעט הכל בשביל רווח כלכלי".

חבריו אינם מופתעים. שותפתו לשעבר של גונן שגב לסיעת 'צומת', אסתר סלמוביץ הגיבה בשידור ואמרה כי "מדובר באדם שלא חסר לו דבר בחיים - ובכל זאת המשיך להסתכן ולהתדרדר. יש לו בעיה אישיותית של הרס עצמי".

גם הח"כ לשעבר משה פלד, שהיה חבר מפלגתו של גונן שגב, אמר הבוקר בראיון לאריה גולן ברשת ב': "לא הופתעתי מההאשמות. גונן הוא גונן, פעם בוגד – תמיד בוגד. בזמנו הוא בגד בבוחריו בלי למצמץ. הבדידות גורמת דברים שאי אפשר לשער".

גם יו"ר 'הבית היהודי' השר נפתלי בנט, התראיין הבוקר והגיב לפרשייה: "מקווה שגונן שגב יירקב בכלא. אין דבר בזוי יותר מבגידה במדינה שלך".

אמש אמר השר לביטחון גלעד ארדן כי "אם יורשע הוא צריך לסיים את חייו בכלא על הבגידה בערכים שהוא נשבע להם, ולסבול שנים בתנאים הקשים ביותר המינימום שהדין הבינלאומי מחייב – ואני עובד על זה עבור אסירים ביטחוניים".

ארדן הוסיף ואמר, "אני מעריך שהוא עבר התדרדרות מוסרית עוד בהסכמי אוסלו, אז מכר את הצבעותיו, ואח"כ כשמכר סמים – התדרדרות אישית ערכית ומוסרית"

כזכור, אתמול (שני) הותר לפרסום כי בחודש מאי 2018 נעצר על ידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל השר וחבר הכנסת לשעבר, גונן שגב, בחשד לביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה ובריגול נגד מדינת ישראל.

בתום החקירה, ביום שישי הגישה פרקליטות מחוז ירושלים נגד שגב כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים בגין עבירות אלו וכן בגין ריבוי עבירות של מסירת ידיעה לאויב. כתב האישום אושר בידי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה.

שגב מונה בינואר 1995 לתפקיד שר האנרגיה והתשתיות בכנסת ה-13, במפלגת "צומת", אותה הקים רפאל איתן. בשנים האחרונות התגורר בניגריה, הגיע לגיניאה המשוונית במהלך חודש מאי 2018. שגב הועבר לישראל על פי בקשת משטרת ישראל, לאחר שגינאה המשוונית סירבה להתיר את כניסתו לשטחה על רקע עברו הפלילי.

שגב נעצר לחקירת השב"כ והמשטרה מיד עם הגעתו לישראל, לאחר שנאסף מידע שהצביע על חשד כי שגב מקיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני ומסייע להם בפעילותם נגד מדינת ישראל.

בחקירה בשב"כ ובמשטרה התברר כי שגב גויס ופעל כסוכן מטעם המודיעין האיראני. החקירה העלתה כי בשנת 2012 נוצר קשר בין שגב לבין גורמים מהשגרירות האיראנית בניגריה, ובהמשך אף הגיע פעמיים למפגשים באיראן עם מפעיליו, תוך שזהותם כאנשי מודיעין הייתה ברורה לו.

החקירה העלתה כי שגב נפגש עם מפעיליו האיראניים ברחבי העולם, בבתי מלון ובדירות אשר להערכתו משמשות לפעילות חשאית איראנית. שגב אף קיבל מערכת תקשורת חשאית להצפנת המסרים בינו לבין מפעיליו.

עוד התברר בחקירה, כי שגב העביר למפעיליו מידע הקשור למשק האנרגיה, לאתרים ביטחוניים בישראל, למבנים ולבעלי תפקידים בגופים מדיניים וביטחוניים, ועוד.

כדי לעמוד במשימות שקיבל ממפעיליו האיראניים קיים שגב קשרים עם אזרחים ישראליים הקשורים לתחום האבטחה, ביטחון ויחסי החוץ של ישראל. שגב פעל כדי לקשר חלק מהאזרחים הישראלים לגורמי המודיעין האיראני, תוך שהוא מנסה לשטות בהם ולהציג את הגורמים האיראניים כגורמים עסקיים תמימים.

לבקשת שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעתר בית המשפט והתיר לפרסום את הפרטים האמורים ועל יתר פרטי הפרשה הוטל צו איסור פרסום.

עורכי הדין אלי זהר משה מזור ממשרד גולדפרב זליגמן, באי כוחו של השר לשעבר, מר גונן שגב: "אנו מלווים את מר שגב החל ממועד הגעתו ארצה לפני כחודש ימים. לאחרונה הוגש כתב אישום. פרטיו ברובם חסויים לבקשת המדינה. כבר בשלב ראשוני זה ניתן לומר, כי הפרסום שהותר משווה לדברים חומרה יתרה, על אף שמתוך כתב האישום, שפרטיו המלאים נותרו כאמור חסויים, מצטיירת תמונה שונה".


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;