1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

הח"כ הדתי מסית: "החרדים ימכרו את ארץ ישראל כדי להשתמט מגיוס"

בעקבות הצהרתו של ח"כ גפני כי "יהדות התורה וש"ס מתנגדות לחוק המואזין, הוא לא יעבור", יוזם החוק ח"כ מוטי יוגב פותח במתקפה ומסית נגד הציבור החרדי: "החרדים ימכרו את ארץ ישראל, את מדינת ישראל, החרדים ימכרו את שנתם של אזרחי מדינת ישראל, והכל בכדי להשתמט מגיוס"
ארי קלמן, ו' תמוז תשע"ח 19/06/2018 13:29

פלאש 90 יוגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90חשיפת 'בחדרי חרדים': בעקבות הצהרתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הבוקר כי "יהדות התורה וש"ס מתנגדות לחוק המואזין, הוא לא יעבור", יוזם החוק חה"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) פותח במתקפה ומסית נגד הציבור החרדי.

יוגב אמר בעקבות הפרסום כי, "בכדי להמשיך להשתמט מגיוס לצה"ל, בתמורה לתמיכת הערבים בחוק הגיוס, והפלת התיקון לחוק הרעש בתמורה, החרדים ימכרו את ארץ ישראל, את מדינת ישראל, החרדים ימכרו את שנתם של אזרחי מדינת ישראל, והכל בכדי להשתמט מגיוס".

יוגב מסית ומצהיר, "אין מי שפטור מגיוס לצבא ההגנה לשראל. זו מצוה גדולה, כשם שאין מי שפטור מלימוד תורה בעם ישראל. את ה'איך' לעשות את זה ולקדם את החוק, עוד נבחן."

ו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר בתגובה לדבריו של ח"כ מוטי יוגב, כי "יש אפשרות כבר היום לאכוף את החוק של מניעת רעש, ופשוט לא עושים את זה.

"החוק החדש מרגיז את העולם ויגרום להסתה עצומה נגד ישראל, והכי חמור שגם את החוק הזה לא יאכפו ולכן אין בו שום טעם. הדבר היחיד שיעשו עם החוק החדש - שיעצרו אירועים של הציבור החרדי כי מהם המשטרה לא מפחדת". ח"כ גפני הוסיף על דבריו של יוגב ואמר כי "רק בזכות לומדי התורה יש לנו את ארץ ישראל וח"כ יוגב פשוט לא מבין את זה".

חה"כ ישראל אייכלר הגיב ליוגב ואמר כי, החרדים מתנגדים לחוק משתי סיבות: א. זה קטרני ולא יישומי. כבר היום יש חוק הרעש והוא לא מיושם בפועל. ב. זו התגרות באומות ללא שום צורך, ופגיעה ברגשות דת. "אם החוק יעבור, המדינה תשמח להפעיל אותו דווקא בריכוזים חרדיים נגד צופרי השבת ושמחות בית השואבה". אמר אייכלר.

חה"כ אחמד טיבי הגיב אף הוא ואמר: "‏עוד מעט יעלה עם די9 על החרדים".כפי שדווח הבוקר ב'בחדרי', דיל גפני - טיבי, שנחשף ב'בחדרי' לפני כחצי שנה, ממשיך להתהדק, לקראת הדיונים המכריעים על חוק הגיוס. הבוקר (שלישי) בפתח הדיון בוועדת הכספים, פנה חה"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) בהצעה ליו"ר הוועדה חה"כ גפני, "אני פונה אליך ח"כ גפני לעניין ההבנות שהיו בנינו, ההבנה שאתה גילית לציפור הנפש שלנו. היום זה עולה לסדר היום בוועדה החוקה. גם ח"כ וקנין התייחס לעניין בזמנו ואמר תחתך ידי ולא אצביע בעד זה".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני השיב לטיבי ובכך אישר לראשונה את הדיל החסוי בין השניים שכאמור נחשף ב'בחדרי': "סיכמנו שהחוק הזה לא ימשיך הלאה, הוא עבר טרומית וזה הסיכום בנינו. לאחר ששוחחנו אני וח"כ טיבי, אני סבור שהחוק הזה אסור שימשיך, דיברתי עם יו"ר הקואליציה ועם מציע ההצעה וזו עמדת יהדות התורה וש"ס. זה חוק שרק מרגיז ולא עושה משהו. יש חוק למניעת רעש שיכול לתת מענה לסוגיה, המשטרה לא מפעילה את האמצעים לעצור את הרעש. אם זה יעבור זה יופעל רק נגד החרדים, אני לא חושב שיש לזה תועלת מעשית". כך נראה גפני אומר את הדברים בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים'.

גפני הוסיף ואמר, "מה שזה יעשה, זה שאחד באינדונזיה יחשוב שישראל רוצה לעצור את המואזין במסגדים. דיברתי גם עם יו"ר ועדת החוקה, גם אם יהיה דיון, לא תהיה הצבעה".

בנוסף התחייב חה"כ גפני, כי יתעקש גם בעניין חוק הלאום שלא להעבירו.

כזכור, בכ"ג כסליו תשע"ח נחשף ב'בחדרי חרדים', כי שעות ספורות לפני שחוק המרכולים עלה להצבעה במליאה, עלתה על שולחן סיעת 'יהדות התורה', האופציה לסגור 'דיל' עם 'הרשימה המשותפת', על פי 'הדיל': הח"כים החרדים לא יתמכו בהמשך בחוק המואזין שעבר רק בקריאה טרומית, ובתמורה הח"כים הערבים יתמכו, או שלא יתנגדו לחוק המרכולים.

ח"כ גפני סיפר אז בישיבת הסיעה כי כבר שוחח עם ח"כ אחמד טיבי בסוגיה וה'דיל' עלה כאופציה ביניהם. לדברי גפני אז, טיבי צריך היה לחזור אליו עם תשובות.

כעת מסתבר כי הדיל שנרקם בזמנו נמשך כעת לקראת הצבעות מהותיות נוספות, ובראשם ההצבעות על חוק הגיוס שיחלו בקרוב.

בתוך כך, יוזם התיקון לחוק הרעש, חוק המואזין, חבר הכנסת מוטי יוגב, זועם על ה'דיל' בין גפני לטיבי ומגיב בחריפות תוך שהוא מסית נגד הציבור החרדי בצורה משולחת רסן: "בכדי להמשיך להשתמט מגיוס לצה"ל, בתמורה לתמיכת הערבים בחוק הגיוס, והפלת התיקון לחוק הרעש בתמורה".

"החרדים ימכרו את ארץ ישראל, את מדינת ישראל, החרדים ימכרו את שנתם של אזרחי מדינת ישראל, והכל בכי להשתמט מגיוס. אין מי שפטור מגיוס לצבא ההגנה לישראל. זו מצוה גדולה, כשם שאין מי שפטור מלימוד תורה בעם ישראל. את ה'איך' לעשות את זה ולקדם את החוק, עוד נבחן." כך יוגב.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בינתיים מי שמוכר את ארץ ישראל לערבים-בשמיטה זה הדלי"ם  (ל”ת)

  ריאלי

  • אתה מתכוון גם לרבנות הראשית? (ל”ת)

   אהרן

 2. חוק פופוליסטי, של ממשלת שמאל שמחריבה יישובי יהודים בלבד, שהתחפשה לממשלת ימין מזוייף  

  מפוכח

 3. שיתבייש לו. הוא מסית נגד ציבור שלם בגלל בעיות פוליטיות אישיות.  

  ד"ר שולמסקי

 4. עזבו את חוק המואזין  

  יצחק

 5. הוא צודק  

  מאור

 6. למי שעוד היה ספק על הציונות הדתית, דבר והיפוכו.  (ל”ת)

  מאיר ש.

 7. מסית לא מסית.אבל זה נכון  (ל”ת)


 8. מה קרה אסור להעיר לחרדים?  (ל”ת)


;