1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. סקרים

מי לראשות ומי הביתה: תוצאות הסקר נחשפות

בתום ימי ההצבעה הדרוכים בסקר המוניציפלי השבועי של 'בחדרי חרדים', שהוקדש השבוע לעיר ירושלים, נחשפות כעת לראשונה התוצאות המלאות • את מי מעדיפים המצביעים בראשות סיעות ש"ס ו'דגל התורה' במועצת עיר הבירה, את מי יש להדיח ומאיזה חתך אוכלוסיה צריך לבחור את הנציג הנוסף
ארי קלמן , י"א תמוז תשע"ח 24/06/2018 22:11

פינדרוס בצלאל פותחת ימריאו לראשות סיעותיהם? פינדרוס ובצלאלהסיעות החרדיות בירושלים מסיימות קדנציה שתיזכר כקדנציה סוערת במיוחד, כשהיא רוויה בעיקר בקרבות פנימיים, תדרוכים תקשורתיים ונעיצת סכינים בגב, האחד מול רעהו – אבל גם בעשייה ברוכה.

וככל שהבחירות המוניציפליות מתקרבות – עולה השאלה: האם יש להשאיר את הנציגים הנוכחיים לקדנציה נוספת, או שהגיע הזמן לרענן את השורות.

בעזרתכם, יצא 'בחדרי חרדים' לסייע לראשי המפלגות החרדיות, שייאלצו להכריע בתקופה הקרובה על הרכבת הרשימות וזהות הנציגים - מי יהיה בראש ומי בזנב. אתם, גולשי האתר, הצבעתם בימים האחרונים בסקר המוניציפלי השבועי של 'בחדרי', שהוקדש השבוע לעיר ירושלים, וכעת נחשפות התוצאות.

השאלה הראשונה בסקר 'בחדרי' היתה: ברשימת 'דגל התורה' בירושלים ישנם כיום שלושה חברי מועצה. מי לדעתכם צריך לעמוד בראש הרשימה בקדנציה הבאה ולקבל את תפקיד סגן ראש העיר?

ע"פ התוצאות, 36% מהנשאלים סברו כי יצחק פינדרוס צריך לעמוד בראש הסיעה. 26% טענו כי יש להביא מועמד חדש לתפקיד היו"ר. 20% רוצים לראות את ישראל קלרמן כראש, ו-18% בלבד רוצים לראות את אליעזר ראוכברגר בתפקיד הבכיר.

ואילו השאלה השניה בסקר 'בחדרי' היתה: באיזה סגנון נציג אמור להיות הנציג הרביעי של 'דגל התורה' בירושלים?

באופן מפתיע, 34% סברו כי הנציג הרביעי צריך להיות חרדי עובד - שיהיה נציגם של בעלי החולצות הכחולות. 29% סברו כי יש להציב במקום זה נציג צעיר ורענן. 19% סברו כי הנציג צריך להיות מבוגר ובעל ניסיון – בדיוק כמו הנציגים הקיימים. 12% הנותרים רוצים לראות נציג ספרדי ברשימת 'דגל', ורק 65 מעוניינים לראות אישה ברשימה החרדית.

בשאלה השלישית, בדק 'בחדרי חרדים' את המצב בקרב מצביעי ש"ס בעיר הבירה. שאלנו אלו שינויים הייתם רוצים לראות ברשימה למועצה הבאה.

34% סברו כי צריך להחליף את כל הנציגים ולהביא חדשים. 28% סברו כי אין צורך להחליף את הנציגים, משום שהם הם עושים עבודה מעולה. 16% רוצים לראות את צביקה כהן מחוץ לרשימה. 11% מעוניינים שפיני עזרא יודח. 8% רוצים לראות את חיים כהן מחוץ לרשימת ש"ס, 2% מעוניינים לראות את שמואל מרציאנו בחוץ ו-1% בלבד מעוניין לראות את אברהם בצלאל מחוץ לרשימה.

בשאלה הרביעית שאל 'בחדרי חרדים' את המצביעים, מי לדעתם צריך לעמוד בראשות הרשימה לאחר עידן צביקה כהן?

ואלו התוצאות: 46% רוצים נציג חדש שיעמוד בראש. 30% מעוניינים לראות את אברהם בצלאל כיו"ר הרשימה הירושלמית. 14% רוצים את פיני עזרא בראש, 8% תומכים בחיים כהן ו-2% בלבד רוצים את הנציג האלמוני יחסית, שמואל מרציאנו.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ב"ה פינדרוס לראשות העיר  

    אביגדור קליין

  2. לבדוק בבאר שבע בבקשה  (ל”ת)

    יוסי

  3. אברהם בצלאל ירא שמים ויודע לעבוד!  

    ריטה

  4. אברהם בצלאל באמת אכפתי לאנשים. נעזרתי על ידו  (ל”ת)


  5. מהיכרות אישית בנעשה בעיריית ירושלים: דייטש, פינדורס וקלרמן  

    אליהו

  6. פייק סקר. זה לא מייצג את הרוב בירושלים. בילבולי מוח וקישקושים  (ל”ת)


  7. פקיחו עינים  

    יהודי אמיתי

;