1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

הכירו: אלה הח"כים שיגבשו את חוק הגיוס

בקואליציה מחממים מנועים ויוצאים לדרך - לקראת חקיקת חוק הגיוס, עם ובלי הסכמת החרדים, כפי שהצהיר כבר אתמול ראש הממשלה נתניהו הוקמה וועדת ח"כים שיגבשו את סעיפי החוק
ארי קלמן, י"ב תמוז תשע"ח 25/06/2018 13:34

פלאש 90 אילוסטרציה. צילום: פלאש 90ועדת הכנסת הקימה היום (שני) את הוועדה המיוחדת שתגבש ותכין את חוק הגיוס לקראת ההצבעה בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת.

הוועדה תהיה בתוקף עד לסוף הכנסת ה-20 ותהיה אמונה כאמור על הכנת סעיפי החוק עד לחקיקתו הסופית.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', בראש הוועדה יעמוד יו"ר הקואליציה חה"כ דוד אמסלם.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי מי שרכיבו את הוועדה, יהיו הח"כים, מיקי זוהר ודוד ביטן מ'הליכוד', יואל חסון ואיילת נחמיאס ורבין מ'המחנה הציוני', את 'הרשימה המשותפת' ייצג חה"כ אחמד טיבי, את סיעת 'יש עתיד' ייצג חה"כ אלעזר שטרן, חה"כ מירב בן ארי תשמש כנציגת סיעת 'כולנו', חה"כ בצלאל סמוטריץ' מטעם 'הבית היהודי', עודד פורר ייצג את 'ישראל ביתנו' ומיכל רוזין תייצג את 'מרצ'.

מטעם הסיעות החרדיות ישמשו אורי מקלב מ'יהדות התורה' ויואב בן צור מש"ס.

כזכור, במהלך ישיבת ראשי המפלגות אתמול (ראשון) הודיעו ראשי הסיעות החרדיות גפני, דרעי וליצמן כי הם מתנגדים להצעת חוק הגיוס המוצעת, אך בניגוד לעמדה ראש הממשלה הודיע כי יעלה את החוק כבר בשבוע הבא להצבעה במליאה.

"בשבוע הבא יסתיימו 21 יום של תזכיר חוק הגיוס ואז נוכל להביא את החוק לקריאה ראשונה בכנסת. לאחר הקריאה הראשונה תתקיים התדיינות בין כל מרכיבי הקואליציה על מנת להגיע להסכמה רחבה לקראת הקריאה השנייה והשלישית". אמר נתניהו.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אחמד יקבע את חוק הגיוס?  (ל”ת)


  2. אחד מצדיקי הדור הקודם אמר: הנני חושש שיגיע זמן ״אז א ערליכער איד וועט נישט קענען וואוינען אין ארץ ישראל״ מחמת הגזירות של הממשלה.  


    • איך אתה משווה בכלל? 


;