1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

עשרות אלפי שקלים מהחמאס - הוחרמו מבית המחבל ממרכז הרב

לאחר עשור: המשטרה פשטה על בית המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני ב'מרכז הרב', לאחר שהתברר כי קיבלו כספים, תמיכה ומימון מארגון הטרור חמאס. השוטרים החרימו כ-43,000 ש"ח ומטבע זר
אלי שלזינגר, י"ד תמוז תשע"ח 27/06/2018 15:53

משטרת ישראל משטרת ישראל

לאחר עשור: המשטרה פשטה על בית המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני במרכז הרב, שקיבלו כספים, תמיכה ומימון מארגון הטרור חמאס. השוטרים החרימו כ-43,000 ש"ח ומטבע זר.

הפעילות שבוצעה הבוקר (רביעי), מהווה נדבך נוסף במכלול הפעילות המתבצעת על ידי משטרת ישראל וגופי הביטחון למניעה, סיכול ומעצר של גורמים המעורבים בפעילות פח"ע וטרור באופן ישיר בירושלים וכן כנגד אלו המעודדים ותומכים במחבלים על מנת לאפשר שגרת חיים בטוחה לאזרחי ישראל.

תיעוד הפשיטה ודבריו של רפ"ק יוסי ניזרי , קצין בימ"ר ירושלים. צילום: דוברות המשטרה

המבצע הינו פועל יוצא של פעילות סמויה ואיסוף מודיעין ממוקד של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי שהצביע על כך שמשפחת מחבל המתגוררות במזרח ירושלים מקבלת כספים ומימון מארגון חמאס כתמיכה על ביצוע פיגוע רצחני.במהלך הפעילות פשטו הכוחות על בית משפחת המחבל עלא הישאם חוסיין אבו דהיים, שביצע את פיגוע הירי בישיבת מרכז הרב בירושלים בראש חודש אדר ב' תשס"ח ורצח את שמונת תלמידי הישיבה, הקדושים: שגב פניאל אביחיל הי"ד, יונתן יצחק אלדד הי"ד, יונדב חיים הירשפלד הי"ד, נריה כהן הי"ד, יוחאי ליפשיץ הי"ד, דורון מהרטה הי"ד, אברהם דוד מוזס הי"ד ורועי אהרן רוט הי"ד.כוחות המשטרה שערכו חיפוש בבית, תפסו כסף מזומן בסך כולל של כ-43,000 ש"ח בכסף ישראלי ומטבע זר. הכסף חולט והוחרם עפ"י צווי החילוט המינהליים.פעילות זו הנה המשך ישיר לפעילות המתבצעת כל העת במגוון מישורים ע"י כוחות הביטחון נגד תמיכתם של ארגוני טרור במשפחות המחבלים, וכי בשנה החולפת (2017) חילטה המשטרה באמצעות הצווים המנהליים סכום כולל של כ-300 אלף ש"ח, רכבים ותכשיטים בביתם של יותר מ-7 משפחות שקיבלו תמיכה וסיוע מארגוני הטרור.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יופי, טוב שעושים משהו נגד פינוקי המחבלים. זה מקומם!!  (ל”ת)


;