1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

השרה התעקשה ותודח מתפקידה: "החלטתי להיות נאמנה למצפוני"

השרה רגב מסרבת בתוקף לבקשת נתניהו לאשר את הרחבת עזרת הרפורמים הסמוכה לכותל המערבי, עקב כך, הוא צפוי להדיחה "דרישת הרפורמים להפוך את הכותל למקום בו נשים וגברים מתפללים יחד, לא מקובלת עליי ולא על מורשת ישראל"
ארי קלמן ט"ו תמוז תשע"ח 28/06/2018 07:47

הכותל הרפורמי הכותל הרפורמי, עזרת ישראל. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 צילום: יונתן זינדל, פלאש 90סאגת מתווה הכותל' מוביל למשבר בין השרה מירי רגב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שרגב מסרבת לכנסת את הוועדה בראשותה, נתניהו צפוי להדיח אותה מראשות הוועדה בכדי לקדם את הרחבת מתווה הכותל.

לאחר שבלחץ החרדים הוקפא מתווה הכותל, ובעקבות התחייבותו של נתניהו לארגונים הרפורמים כי רחבת הכותל 'עזרת ישראל' תשופץ כפיצוי על הקפאת המתווה, ולאחר שבג"ץ ביקש מהמדינה לענות על עתירה שהגישה עמותת 'בצדק' כי ההרחבה מנוגדת לחוק, ראש הממשלה מבקש מיו"ר וועדת השרים לעניין מתן היתר לביצוע עבודות באתר עתיקות מירי רגב, לכנס את הוועדה ולאשר את הפרויקט.

אלא, שהשרה מירי רגב מסרבת בתוקף לכנס את הועדה בכדי לאשר את השיפוץ, ראש הממשלה שניסה להפעיל על השרה רגב לחץ פוליטי התייאש וע"פ הדיווח של העיתונאי עמית סגל ב'חדשות', נתניהו צפוי להעביר את רגב מתפקידה בראשות הוועדה ולשים במקומה שר או שרה אחרת בכדי שיאשר את הפרויקט.

אלא שנתניהו צפוי להתקל בקשיים, משום שע"פ חוק יסוד הממשלה - העברת התפקידים דרושה הצבעה בכנסת, דבר שצפוי להיבלם ע"י חברי הכנסת החרדים המתנגדים כמו השרה, להרחבת הרחבה.

בנוסף, כאשר יעביר ראש הממשלה את השרה רגב מתפקידה, הדבר יעבור להכרעת ועדת שרים, שם חברים בנוסף ליו"ר הוועדה, גם השרים אזולאי ושקד, מה שאומר שההכרעה בידי שרת המשפטים איילת שקד מאחר והשר אזולאי צפוי להתנגד.

השרה רגב התייחסה לפרסום על יוזמת נתניהו להדיחה מראשות הוועדה, בדף הפייסבוק שלה, וכה כתבה: "בחודשים האחרונים התלבטתי קשות. מצפוני לא נתן לי שקט. לא יכולתי לאשר את מתווה הכותל באופן שהיה פוגע בסדרי עולם. דרישת הרפורמים להפוך את הכותל למקום בו נשים וגברים מתפללים יחד, לא מקובלת עליי ולא על מורשת ישראל".

רגב כתבה, "החלטתי להיות נאמנה למצפוני ולכן הודעתי לראש הממשלה שאין בכוונתי לאשר את מתווה הכותל מתוקף סמכותי כיו"ר הוועדה למקומות קדושים. כל אדם רשאי לבקר בכותל ולשאת את תפילתו לבורא עולם, ובתנאי שיעשה זאת מתוך כבוד למקום ולמורשת ישראל. שבנו אל הקדוש שבמקומותינו שלא על מנת לבזות אותו. כולי אמונה ותקווה שאנו נשמור על קדושת הכותל ונכבד אותו".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד לרגב  

  מרוצה

 2. ולא עשו כאשר דיבר אליהן מלך...הולכת בדרך שפרה ופועה במצריים  (ל”ת)

  בזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו

 3. מעורר התפעלות  

  שיר

 4. מרגש  

  עדי

 5. מעשה אצילי ומלא בקידוש ה' ,יישר כח לגב' רגב-אין לי ספק שלא תפסידי מכך אלא רק תעלי ותתעצמי, תודה בשם כל היהודים בעולם!!!!  (ל”ת)

  שמשעון

 6. "נאמנת למסורת ישראל"  

  אוביקטיבי

 7. שהרפורמים יתפללו בינתיים במעורב באחד המסגדים.  

  Zelig AmZaleg

 8. היא לא חייבת להישאר צמודה ל"מסורת" של שנאת חינם....  (ל”ת)


 9. השרה רגב  

  רז

 10. איזה קידוש ד'. את תקבלי על זה שכר גדול ואת גם תראי שלא תינזקי  (ל”ת)

  בעלת תשובה

 11. אשריכם ישראל  (ל”ת)


 12. ישר כח!שליחה נאמנה!  (ל”ת)

  א

 13. אין עליה!!  


 14. מרגש עד דמעות  


 15. אין על מירי. אם היא הייתה חרדית היא לא הייתה עוברת את מבחן ה"מחמאות" של הטוקבקיסטים המטומטמים כאן  (ל”ת)

  פרופ' סויסה

 16. אשרייך ואשרי חלקך יש הקונה את עולמו בשעה אחת  (ל”ת)

  יהודייה

 17. בתשע"ג היא תמכה בתפילה משותפת בכותל.  

  אוביקטיבי

 18. השרה רגב  


;