1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

"לא מאמינים ברופאים. מה הבעיה ללדת בבית?" • צפו

נציגי 'כת השאלים' מדברים לראשונה • נשותינו נשארות בבית? ילדינו לא הולכים ללמוד? והבנות ללא אויר? זה בעיה שלנו • השלב הבא: "נחרים את 'העדה' ותהיה מגיפה"
יקי אדמקר • צילום: קובי הר צבי, בחדרי חרדים, ח' כסלו תשע"ב 04/12/2011 12:01

נציגי משפחות השאלים בראיון ל'בחדרי חרדים', אמש נציגי משפחות השאלים בראיון ל'בחדרי חרדים', אמשבית מדרשו של הרב אהרון צבי רומפלר היה אמש (מוצאי-שבת) מלא מפה לפה.

עשרות מחסידיו באו לשמוע את שיעורו השבועי ולחזק את ידיו על רקע המאבק המתנהל נגדו בשבועות האחרונים כמי שתומך במוצהר ב'נשות השאלים'.

עוד בנושא:
הפגנה סוערת נגד מנהיג כת השאלים • וידאו ותמונות

ה'אקשן' שלא הגיע, למרות הסקרנים הרבים שהמתינו בחוץ, היה ההוכחה כי המאבק נמצא בסופו, אך שני פעילים המזדהים עם הרעיון של רומפלר - מלאי אנרגיה.

מחוץ לבית מדרשו של הרב רומפלר, שוחחנו עם אלעזר מחפוד ויוסי שפירא אשר נשותיהם ובנותיהם לובשות שאל.

הם הסבירו בהרחבה את דעתם על המאבק ("זה בכלל לא נחשב מאבק"), על העובדה שילדי השאלים והרעלות לומדים בבתים ("זה קיים בכל העולם"), הכעס נגד 'העדה החרדית' ("לא נאכל כשרות 'בד"ץ העדה החרדית'") ועוד נושאים הבוערים על הפרק.

הטנדר של אלעזר מחפוד. צילום: קובי הר- צבי
הטנדר של אלעזר מחפוד. צילום: קובי הר- צבי

מי אתם, שפירא ומחפוד?

אלעזר מחפוד, בעל טנדר לבן המצויד ברמקולים ענקיים ומסכי פלזמה, מסתובב ברחבי הארץ כשהמסר העיקרי שלו הוא "מלחמה נגד הפריצות".

בתחילת הראיון הוא מדגיש כי הוא אינו נמנה על חסידיו של הרב רומפלר. "אני עובד את הקב"ה", הוא אומר ומוסיף בנשימה אחת כי הוא פוקד לעיתים קרובות את שולחנו של הרב.

"הזוהר הקדוש כותב שיש 5 סוגי 'ערב רב'. אחד מהם אלו האנשים שיש בהם פאות וזקנים ולובשים מגבעות והם לכאורה נראים דתיים טהורים וקדושים. אבל כשאנחנו רואים שהם נלחמים נגד הצניעות אז אנחנו מבינים שכוונתו של הזוהר הוא אל אותם אנשים. זה עושה לי ולרבים אחרים צער לראות חסיד הולך ברחוב ויורק על אישה, או מנסה להדליק לה את השאל".

• אותם אנשים טוענים שהם מקבלים גיבוי מרבנים.

"יש לנו מכתב מהבד"ץ שדווקא כל המו"צים חתמו וברכו את אותן נשים שלובשות שאלים. קומץ המפגינים לא מגיע בשם של אף רב. מצד שני, אני ועוד רבים אחרים כועסים מאד על 'העדה החרדית' שלא הסבירו את עצמם בצורה טובה ואם לא תהיה התנצלות או הבהרה - כל המשפחות הלובשות שאלים יפסיקו לאכול את כשרות בד"ץ העדה החרדית".

• אישה שהולכת עם שאל או רעלה, מושכת תשומת לב וגורמת את היפך הצניעות.

"אישה שהולכת עם שאל זה כמו עמוד טלפון. אתה נמשך אחרי עמוד טלפון? זה בדיוק אותו דבר. מה שמושך תשומת לב זה הצד השני, זה נשים עם פאות ובגדים צמודים, נשים שלבושות בפריצות".

"נמשיך בקו שלנו"

במהלך השיחה מצטרף יוסי שפירא, חברו של מחפוד. גם בנות משפחתו מכוסות בשאל.

את השיחה הוא מתחיל בהתייחסות לדבריו של הרב הראשי, יונה מצגר, במהלך השבוע האחרון נגד השאלים: "הוא כנראה התבלבל או טעה. אם היה מעיין במקורות היה רואה שהרמב"ם והבן איש חי משבחים לא פעם את הנשים שהולכות כך. גם בד"ץ בעד צניעות, לא תראה את אלו שבאים להפגין כאן מוחים על חנויות פריצות בגאולה שמוכרות בגדים שבדיזינגוף בתל אביב היו מתביישים למכור!"

• הילדים של אותן משפחות לא הולכים למוסדות חינוך, הנשים יולדות בבתיהן. זה נשמע לכם הגיוני?

"מי אמר שצריך לשלוח את הילדים לבתי ספר? במגזר הלא דתי, כאשר משפחות שלמות לא שולחות את הילדים לבתי ספר, זה מעניין מישהו? נשים מכל המגזרים יולדות בבית".

אלעזר מחפוד: "יש חוק במדינת ישראל שנקרא 'הום סקול'. יש לך אפשרות ללמד את הילדים שלך בבית בתיאום מלא עם משרד החינוך. אנחנו פועלים בתיאום מלא עם המשרד. למה זה נראה מוזר? בעולם יש מיליונים שמלמדים את הילדים בבית".

באשר ללידות בבית, אומר מחפוד: "לידות בבית זה דבר מקובל בעולם ונכנס לאחרונה גם לישראל. אשתי גם יולדת בבית. אנחנו לא מאמינים ברופאים או במיילדות בבתי החולים.

"כמה ילדים שוחטים בהפלות? כמה טעויות הרופאים עושים בלידה בבית החולים? רק בהפלות הלכו 30 מיליון ילדים וזה באישור מדינת ישראל. אז לידות בבית זה מה שמפריע לכם?".

"נעשה את החתונות בבית"

יוסי שפירא: "אנחנו נמשיך בקו שלנו. נשים שלנו שירצו ללכת עם שאלים או רעלות ימשיכו ללכת כך. יש כאלו נשים שעושות שטויות ואנחנו גם ככה מנדים אותן, זה לא קשור ללבוש. רובן של הנשים שהולכות כך זה ברצון בעליהן. יש מיעוט שלא שומע ואותם אנחנו מנדים.

"יש אלפי נשים שהולכות נגד הבעלים שלהן והולכות בלבוש פרוץ ואף אחד לא אומר מילה, למה? אם יש נשים משוגעות שלובשות שאל או רעלה אז בגלל זה צריך לבוא לעשות הכללה? אין מושג כזה כת השאלים, יש מושג כת הפריצות".

אלעזר מחפוד: "עד לפני חמישים שנה היו מתחתנים בארץ בתוך הבתים. אנחנו נחזיר עטרה ליושנה. נעשה את החתונות בבית, נשחט בבית יחד עם הרבנים שלנו ואת המנגינה הזו אי-אפשר להפסיק".

• הרב רומפלר, מה הוא אומר על המאבק הזה?

שפירא: "אנחנו לא חסידים של הרב רומפלר, אנחנו חסידיו של הקב"ה, אנחנו כאן כדי למחות נגד הפריצות ולא להפך, הרב אמר שהביזיונות האלו מגיעים לו כי כנראה עד היום הוא לא מחה מספיק בנושא הפריצות".

מחפוד: "המאבק הזה יסתיים כמו שסיימו כל הכתות בעם ישראל: תהיה מגיפה וכולם יעלמו מן העולם. אנחנו לא באים לנקוט בדרך של אלימות או פרובוקציה. "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון".

הראיון המלא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שמדבר בשם הזוהר ומגלח את זקנו בניגוד לזוהר? אם זה הטיפוס הכל מובן  (ל”ת)

  הזוהר הקדוש

 2. הבעלי תשובה הורסים כל חלקה טובה במגזר החרדי ! צריך להיות שלושה קבוצות . חרדים , חילונים , ובעלי תשובה ,  (ל”ת)

  חרדי שלא עסוק בלהוכיח את חרדיותו

 3. שני מפחידים. אבל לגמרי. שהשב"כ יבדוק אותם משהו מסריח כאן מאוד.  (ל”ת)

  פלזמה על אוטו מותר?

 4. אחרי האביב הערבי, מגיע האביב החרדי.  

  שריר

 5. חולי נפש!!!  

  efy lnder

 6. ד' ירחם מהפנאטים בעלי התשובה למיניהם שגילו את ה"אור" ומלמדים הלכות לעם ישראל  (ל”ת)

  החסר משוגעים אנכי

 7. ניבא ולא ידע מה ניבא  

  יהודי

 8. משוגעים לחלוטין,  

  ציפור לילה

 9. קיבלתי סטירה בגלל הפאה  

  j

 10. על כך אמרו חז"ל: קשים גרים לישראל כספחת....  (ל”ת)

  בלי ערכים

 11. אולי שיגידו מי הרבנים שבשמם הם פועלים ? אולי שיסבירו מי שם אותם לאחראים ולמתקני הדור ? שילכו ללמוד בכולל זה נראה קצת יותר חשוב !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  תרביצאי

 12. מדוע הסרט לא עולה??????????  (ל”ת)

  ########################

 13. עמוד טלפון אשתך.. אם ככה אתה מדבר על נשים מבינים איזה אנשים אתם!  (ל”ת)


 14. מה איכפת לכם איך היא הולכת?? והנשים אם הפאות הארוכות יותר צנועות?  

  אישה כשרה

 15. הצדיקים הגמורים לא מסוגלים לעמוד במקום שבעלי תשובה עומדים כי מסריח שם.. מקיצוניות חסרת גבולות.. ואגב:  

  יענקלע

 16. על זה נאמר:" אל תהי צדיק הרבה"....  

  אשדודית

 17. זה כמו הצדוקים  

  04/12/2011

 18. היכן משבח הרמב"ם את בעלי השאלים והרעלות ? לא היה ולא נברא !!!  

  סמי

 19. כמה קל להשתמש בזוהר הזה נגד כל הרבנים בעולם אם הם חושבים לא כמוך.  


 20. אנשים חסרי ערכיות היו ונישארו  

  אחת שמכירה מקרוב את ילדיהם הנימצאים בסיכון

 21. אם זה בשביל להיות יותר צנוע...  

  שלמה

 22. "היוצא מן הכלל כופר בעיקר"...  

  רותי

 23. אסור ללמוד מערביות ונוצריות  

  איתן סויסה

 24. אני גם מתנגדת לכת ה"שאלים" אך היה על בד"ץ העדה החרדית להזמינם לדיון - וזאת לא הפעם הראשונה שהבד"ץ עובר על הצו "לא תשא שמע שוא  

  זכויות יסוד

 25. נשות נשאלים  

  חנה

 26. הם צודקים- למה לא מוחים על לבוש צמוד ופאות של נשים חרדיות????  (ל”ת)

  מישהי

 27. אתמול הרכב הזה עבר ליד הבית שלי  

  תושבת רחובות

 28. א גרויסע בולשי  

  הרשלהביתרי

;