1. עמוד הבית
 2. תיירות
 3. תיירות בישראל

הרבנים מזהירים: החוף באשדוד לא כשר

חוף הים באשדוד עדיין אינו כשר לרחצה, כך לדעת רבני ארגון 'טוהר המחנה'. עוד הם מציינים כי: "המסיעים לשם את הציבור הינם בבחינת מחטיאים את הרבים

אלי שלזינגר, כ"ג תמוז תשע"ח 06/07/2018 10:03

דגל אדום חוף ים (12)

חוף הים באשדוד עדיין אינו כשר לרחצה, כך מזהירים רבני ארגון 'טוהר המחנה'. עוד הם מציינים כי,  "המסיעים לשם את הציבור הינם בבחינת מחטיאים את הרבים".

בישראל פועלים חופים נפרדים רבים, לצורך המתרחצים שומרי התורה והמצוות, עם זאת לפי דעת רבני ארגון 'טוהר המחנה', בחלק מאותם חופים יש מכשולות אם בחוף עצמו או בדרך אליו.

לפי המלצת רבני הארגון חופים נפרדים ראויים לרחצה בים התיכון הם רק חופי חיפה, ונתניה. אך חופי הרצליה ואשדוד עדיין לא מוכשרים ונמצאים בימים אלו באמצע עבודות הכשרה סופיות, הצפי לפתיחתם: תחילת שבוע הבא.

• ימי הרחצה בחוף הנפרד בחיפה, בימי ב' ד' ו' גברים; א' ג' ה' נשים

• ימי הרחצה בחוף הנפרד בנתניה מחולק לשני זמנים: בימים א' ג' ה' בשעות הבוקר מהשעה 8:30 עד השעה 1:00 גברים, ומשעה 2:00 עד השעה 7:00 נשים; בימים ב' ד' ו' בשעות הבוקר מהשעה 8:30 עד השעה 1:00 נשים, ומשעה 2:00 עד השעה 7:00 גברים.

כפי שמסר הארגון, לגבי החוף הנפרד באשדוד, נרתמו לענין שר הפנים הרב אריה דרעי יחד עם מ"מ ראש העיר אבי אמסלם וחבר מועצת העיר עזרא שור, ולא חסכו כל מאמץ להביא להכשרת החוף.

בפגישה מיוחדת שהתקיימה השבוע בלשכתו של ראש העיר מר יחיאל לסרי, הובנו הצרכים ההלכתיים במלואם, וע"כ הורה ראש העיר לעשות ככל שיידרש כדי להעמיק את המחיצה, כדרישת הרבנים, ולהגביר את הפיקוח העירוני בחוף הגולשים הסמוך באופן שהמקום יהיה ראוי לרחצה לשומרי תורה, ואכן בימים אלו החלו בעבודות התשתית להעמקת המחיצה, והצפי שהעבודה תושלם כבר בתחילת השבוע הבא.

לגבי החוף הנפרד בהרצליה, נרתם לעניין ראש העיר בני ברק חנוך זייברט שהורה להתחיל את זמן פתיחת עונת הרחצה מוקדם ככל האפשר, ובימים אלו נמצאים בשיא העבודות, והתקווה שאכן החוף יוכשר כבר בתחילת השבוע הקרוב.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוף הים ההפרדה באשדוד בפריצות נוראית ה' יצילנו  

  Z

 2. כל שנה אותו שקר בנוגע לכשרות החוף???!!!  

  שי ריף

 3. תעזבו הכל פוליטיקה צרה ולא קשור לצניעות...  (ל”ת)

  אשדודי

 4. כל העיר הזו מלאה בטומאה של השדה מימונה. חיות ברבריות עם מבטים של נחשים.  

  האמת

 5. כשרות  

  יוני

  • חזק! גדול! אהבנו! (ל”ת)


 6. לכו לחוף בת"א-כשר מצוין! ואל תבלבלו המוח על הדרך-גם בר' עקיבא לא צנוע!!!  

  חרדית

 7. אז איפה בדיוק כשר? גם אשקלון לא, גם אשדוד, אולי בבני ברק..  (ל”ת)


 8. ומה כן כשר????  (ל”ת)

  אור

 9. יש לי קרובים בעכו ואמרו לי שהחוף הנפרד החדש לא ראוי לנשים כלל כיון שהמחיצות לא מקשה אחת אלא מלוחות נפרדות וביניהם יש רווח שאפשר לראות כל מה שנעשה בפנים. ולגברים שבאים ברגל, כל הדרך זרועה ב"מוקשים" רבים. פריצות קשה מאוד. ככה זה שנותנים לעיריה הרעה לבנות איך שרוצים ללא השגחה.  (ל”ת)

  מאיר ש.