1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. פוליטי
  4. פוליטי

לא מחכים לנתניהו: חוק הגיוס מתקדם בכנסת

בכנסת לא ממתינים להכרעתו של ראש הממשלה, שאמורה להתקבל בקרוב כפי שנחשף בצהריים ב'בחדרי חרדים', וממשיכים בקצב מואץ בהליכי קידום חוק הגיוס החדש והשנוי במחלוקת

ארי קלמן, כ"ה תמוז תשע"ח 08/07/2018 23:28

למרות בקשת אמסלם חיילים חרדים. אילוסטרציה חיילים חרדים. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

לאחר ש'בחדרי חרדים' חשף, כי יו"ר הקואליציה ביקש מראש הממשלה לדחות בחצי שנה לפחות את ההצבעות על חוק הגיוס המוצע - ובטרם התקבלה הכרעתו של האחרון בנושא - בכנסת לא ממתינים, וממשיכים לקדם את החקיקה השנויה במחלוקת.

הערב (ראשון) פורסם נוסח חדש של חוק הגיוס המוצע, לאחר תיקונים ראשוניים של וועדת הגיוס שהתתכנסה בשבוע שעבר. בין השינויים ניתן למצוא את סעיף 49ו, שעורר סערה בקרב הסיעות החרדיות. אלו, כפי שנחשף ב'בחדרי חרדים', דרשו להסירו והסעיף אכן נמחק.

הסעיף שבמוקד הסערה קבע כי יוקם מאגר מידע, שישלב מידע על בחורי הישיבות ממשרדי החינוך, הרווחה והכלכלה. בדיון שהתקיים ביום חמישי, הסעיף הוסר מנוסח החוק שיעלה מחר למליאת הוועדה.

מחר (שני), תתכנס הוועדה המיוחדת להסדר מעמד בני הישיבות (וועדת הגיוס), לדיון רביעי, שבו יוקרא נוסח החוק החדש, כשלאחר מכן תינתן הזדמנות להכניס הסתייגויות.

נציין כי באורח פלא, הסעיפים שהוצגו כבעיתיים ע"י הסיעות החרדיות, כמו זה של היעדים הגבוהים ועוד, נותרו בנוסח החדש של החוק.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא גייסו ולא יגייסו אף אחד, המכסות הם אלה הנושרים שמתגייסים בין כה  (ל”ת)

    אפשטיין חרדק

;