1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. חינוך

בר מצווה: בן שלוש עשרה לספרים

בר מצווה, העת שבה נער נכנס למצוות, נכלל כשותף מן המניין בעם היהודי, הוא אירוע מכונן בחיי הנער הדורש הכנות ותשומת לב. הוא גם עת מכריעה בשלב לימוד התורה של הנער, כאשר הוא מתחיל להיות חלק מדורות של לומדי התורה

2כתבה אינפורמטיבית, כ"ו תמוז תשע"ח 09/07/2018 10:16

בר מצווה: בן שלוש עשרה לספרים 4325345.jpg

בשביל הזמן המיוחד הזה הוצאת המאור של הגאון הרב דניאל ביטון שליט"א ראש מוסדות אורות התשובה, הוציא לאור את הספר תורה ומצוות המשלב בתוכו את כל מה שנער בר מצווה זקוק לו והוא מכיל אוצר מקיף בדברי רבותינו במ"ח קנייני התורה ובהליכות ודרושי בר המצווה.

הספר מכיל את החלק, התורה נקנית, על קנייני התורה מדברי ואורחות רבותינו, הליכות והלכות בר מצווה - כל בו לענייני בר מצווה בהלכה ובאגדה, דורון דרשה - דרשות גדולי ישראל ביום שמחתם ודרשות צאצאיהם,

"שיח אתפלל" - מכתבים והדרכות ותפילה לנער בר המצווה ועוד.  כל מה שצריך וכל מה שמומלץ לנער הבר מצווה.

בכלל, זמן בר מצווה הוא הזמן שבו מתחיל הנער לבנות את אוצר הספרים שלו, ולרכוש צידה לדרך שלו כבן תורה. ספרים שילוו אותו במשך כל ימי חייו הבוגרים, בהם ישרוד יום יום וייעזר בהם כדי לכוון את חייו.

הוצאת המאור התייחדה בכך שהוציאה לאור את ספרי היסוד החשובים ביותר בעולם היהודי החל מירושלמי שולחן ערוך  וכלה בהגדות של פסח, החל מספרי ההלכה של האחרונים וכלה החידושים האחרונים, וכל זה בהוצאות מפוארות ומדויקות עם תוספות רבות. אלה ספרים שאם יינתנו לנער הבר מצווה הם יהיו הספרים המרכזיים ביותר בחייו. כשאתם שוקלים לקנות ספר לנער כמתנה חפשו את תו מכון המאור ואם יכולים להיות. בטוחים שבחרתם עבודות בטוב ביותר.

תלמוד בבלי ותלמוד ירושלמי, ארבעה טורים ושולחן ערוך, ספרי ראשונים ואחרונים בכל מכמני התורה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;