1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות מדע

מהפך בעקבות הכשרות של אלקטרה: החליפו מזגן לאחר בניית תשתית

ציבור יראי ה' הדורשים הידור ככל שניתן, מצביע בנחישות על כוונותיו ומוכיח כי כאשר אפשר להדר מלכתחילה, אין סיבה להסתפק בגרמא

בחדרי חרדים, כ"ו תמוז תשע"ח 09/07/2018 10:23

מהפך בעקבות הכשרות של אלקטרה: החליפו מזגן לאחר בניית תשתית WhatsApp Image 2018-07-09 at 10.24.20.jpeg צילום: יחץ אלקטרה

בעקבות מהלך הכשרות חסר התקדים של חברת 'אלקטרה', חל שינוי תודעתי גדול בקרב משפחות אנ"ש, ואילו טכנאים מקצועיים מרחבי הארץ מספרים על שינוי הדרישות בהתקנת המזגנים.

אהרלה דורלכר, מתקין מקצועי ותיק מאזור ירושלים, משתף בסיפור שאירע לו לפני מספר ימים: "הוזמנתי להכנת תשתית בשתי יחידות דיור חדשות של משפחה ירושלמית. הם הזמינו מזגנים של חברה מסוימת לשתי היחידות.

הכנתי את התשתית כפי שנדרש עבור אותם מזגנים והלכתי מהמקום. שלושה ימים לאחר מכן, וזמן קצר לפני מועד ההתקנה הסופית, קיבלתי שיחת טלפון נחרצת מבעלי הבית: 'ההזמנה מבוטלת. ראינו מידע חדש על מזגנים בכשרות מהודרת של הרב רובין שליט"א, ואנחנו רוצים רק אותם'.

הם היו מוכנים לעשות כל מה שצריך ולשנות את מה שדרש שינוי, העיקר לרכוש את המזגנים המהודרים. כמובן שמיד הזמנתי להם מזגני אלקטרה הכשרים לשימוש בשבת מלכתחילה".

הסיפור של אותה משפחה ירושלמית הוא אחד מתוך עשרות סיפורים שמתרחשים במהלך השבועות האחרונים ובעקבות הדרישה להדר היכן שניתן מלכתחילה. "הציבור אומר בוודאות, שאם הוא כבר רוכש מזגן חדש – בוודאי שישנה עדיפות למשהו כשר למהדרין וללא חשש גרמא", אומרים עוד ועוד מתקינים מרחבי הארץ.

קונים מזגן? אל תתפשרו! מזגני אלקטרה היחידים המאושרים לשימוש בשבת למהדרין, ע"י בד"ץ מהדרין בראשות הרה"ג אברהם רובין שליט"א ובאישור מכון מדעי טכנולוגי להלכה בראשות הרה"ג לוי יצחק הלפרין שליט"א.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.