1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בנט על העימות עם הרמטכ"ל: "לא אני הדלפתי" • על איילת שקד: "הליכוד מנסה לסכסך"

ב'חדשות' וב'ידיעות' פורסמו ציטוטים שהודלפו מתוך ישיבת הקבינט אתמול, שעסקה בנושא ההסלמה בדרום, מחילופי דברים בין השר נפתלי בנט לרמטכ"ל איזנקוט. הבוקר מכחיש בנט כי הוא שהדליף את הדברים | וגם, האם קיימת מתיחות בינו לבין איילת שקד? "אתם לא מכירים אותה"

קובי עוזיאלי, ד' אב תשע"ח 16/07/2018 09:02

"הצעתי לרה"מ לקחת את כולם לפוליגרף" נפתלי בנט / גדי איזנקוט נפתלי בנט / גדי איזנקוט צילום: אריאל חרמוני, מרים אלסטר, פלאש 90

עימות חריף התגלע אתמול (ראשון) בין השר נפתלי בנט לרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט, במהלך ישיבת הקבינט המדיני בטחוני, שעסקה בנושא ההסלמה בדרום.

על פי הדיווח אמש ב'חדשות' והבוקר (שני) ב'ידיעות אחרונות', בשלב מסוים בישיבה, עסקה השיחה באופי הרכב חברי חוליות משגרי בלוני התבערה, והעובדה שגם ילדים מעורבים בשיגורים. השר בנט שאל את אייזנקוט: "מדוע לא לירות בכל מי שיורה נשק אווירי לעבר היישובים שלנו וגם לעבר החוליות? אין כל מניעה משפטית. למה לירות ליד ולא בהן? מדובר במחבלים לכל דבר", טען בנט. איזנקוט השיב לבנט: "אני לא חושב שלירות בנערים ובילדים, שלפעמים הם אלה שמשגרים את הבלונים והעפיפונים, זה נכון".

בנט לא התרצה, המשיך ושאל: "ואם מדובר בבוגר שמזוהה כבוגר?". איזנקוט שאל בתגובה: "אתה מציע להפיל פצצה ממטוס על חוליות משגרי עפיפונים ובלונים?". בנט השיב בחיוב, ואיזנקוט אמר בתגובה: "אני חולק עליך, זה נוגד את עמדתי המבצעית והערכית".

הבוקר, התייחס בנט בראיון לגל"צ, ושלל את ההדלפות מהעימות בינו לבין הרמטכ"ל איזנקוט אתמול: "זכינו ברמטכ"ל מעולה. גם אם לפעמים יש מחלוקות - זה לגיטימי. מפקדים צריכים להביע את דעתם - ובסוף למלא את הוראות הדרג המדיני. לא אני הדלפתי מהקבינט. הצעתי לרה"מ לקחת את כולם לפוליגרף".

השר בנט נשאל אודות מתיחות שאולי קיימת בינו לבין השרה איילת שקד ממפלגתו: "יש ניסיון של חברינו בליכוד לסכסך ולהדביק לה תדמית של תקיעת סכין בגב", אמר בנט והוסיף, "זה לא יעבוד, הם לא מכירים אותה".

יצוין כי השר יובל שטייניץ מ'הליכוד' החבר גם הוא בקבינט, הכחיש הבוקר בגל"צ ואמר, "לא הבחנתי בשום סערה או עימות - קורה שיש דעות שונות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ההבדל בין בנט לרמטכ"ל אייזנקוט שמיים וארץ אייזנקוט שמאלני ופולטלי קורקט  

    משה ד

;