ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
ממרוקו להר נוף

בד"ה: הרב שהקים מאות מוסדות ב-3 יבשות

מעיר הקודש הגיעה הבשורה הרמה על פטירתו של הרב הצדיק, מגדולי מזכי הרבים שבדורנו, שהקים מאות מוסדות תורה וחינוך ברחבי העולם, פעל רבות ונצורות למען כלל ישראל, עסק כל ימיו בתורה - בנגלה ובנסתר - והשיב את נשמתו ליוצרה בגיל צ"א

הגאון רבי משה לסרי זצ"ל
הגאון רבי משה לסרי זצ"ל

ברוך דיין האמת: בירושלים הלך לעולמו הרב הצדיק רבי משה לסרי זצוק"ל, והוא בן 91 שנים בפטירתו.

הרב לסרי זצ"ל נחשב לאחד מגדולי מזכי הרבים בדורנו, אשר פעל רבות ונצורות בשליחות גדולי הרבנים והאדמו"רים למען כלל ישראל.

בחודשים האחרונים החמיר מצבו הבריאותי, עד שבשבוע שעבר אושפז הרב בבית החולים 'הדסה עין כרם', לאחר שסבל מקשיי נשימה. במהלך הלילה האחרון הלך מצבו והידרדר, עד שהרופאים נאלצו לקבוע את פטירתו.

הרב לסרי נולד בעיר קזבלנקה שבמרוקו, לאביו הרב יוסף לבית משפ׳ לסרי - אלעסרי, שיש עליה מסורת כי הגיעה למרוקו לאחר חורבן ביהמ״ק הראשון ומבניה יצאו רבנים גדולים דיינים ויושבי על מידין.

הרב משה לסרי זצ״ל הקים וייסד את רשת מוסדות 'אוצר התורה', במסגרתה הוקמו מאות תלמודי תורה ברחבי מרוקו, תוניס, אלג’יר איראן וצרפת - כתשובה לבתי הספר של אליאנס, אשר ניסו לנעוץ את ציפורני ההשכלה בארצות אלו.

הרב לסרי השקיע את כוחו והונו להחזיר את עטרת תפארת יהדות ספרד ליושנה, ובזכות מסירות נפשו אלפי תלמידים נשארו בכרם ישראל. כמו כן עמד רבי משה זצ״ל בראש ישיבת 'חכמי ספרד' במונסי שבניו יורק יחד עם ראש הישיבה, הרה״ג הרב אברהם בדוש זצ״ל.

עם עלייתו ארצה החליט הרב לסרי להשקיע את כל כולו בלימוד התורה והקבלה, והיה יושב יומם וליל והוגה בתורת הנסתר, יחד עם מקובלי ירושלים. בהקשר זה יש לציין שהרב נפטר היום, ביום הילולתו של האר״י הקדוש, שתמיד היה הוגה בספריו.

ההלוויה התקיימה היום (שלישי), כשהיא יוצאת מהיכל ביהמ״ד הרמח״ל בהר נוף. שם הספידו החברותא והמרא דאתרא הרב מרדכי שריקי, והרב שלמה דיין, רב קהילת 'תולדות יצחק' בהר נוף. לאחר מכן הספידו אחיינו, הגאון רבי יוסף לסרי,  ראש ישיבת 'אש התלמוד'.

כמו כן הספידוהו הרב מרדכי עמר, הרב אברהם בליקשטיין ראש כולל 'מבשר ישראל', הרב שלמה עוזר רוטנמר בן הרה״צ הרב אליהו רוטנמר ראש מוסדות אור יוסף נובהרדוק בארמונטייר צרפת - אשר היה מחותנו של הרב לסרי זצ״ל. בנו, הרה״ג שמואל יצחק לסרי, חתם את ההספדים וביקש מחילה בשם המשפחה ואלפי תלמידי מוסדות 'אוצר התורה' ברחבי העולם

מסע הלוויה המשיך להר הזיתים, שם נקבר הרב מול מקום המקדש, אשר כל ימיו כמה וציפה לראות בבניינו.

זכה לראות דור ישרים מבורך בנים ובנות הולכים בדרך התורה והמצוות, אשר יושבים כעת שבעה בבית הרב, שברח׳ אגסי 58/5 הר נוף, ירושלים תובב״א.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הרב לסרי הלוויה ברוך דיין האמת מרוקו הר נוף

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד