י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024

סרנה הובס שוב וישלם 25,000 ש"ח לקמב"צ היישוב היהודי בחברון

הוא לא לומד לקח. העיתונאי שהפסיד בעבר לבני הזוג נתניהו וחויב לשלם להם פיצוי על הוצאת דיבה בסך 100,000 שקל, חויב היום על ידי ביהמ"ש לפצות אדם נוסף בסך 25,000 שקלים, שאינם כוללים את הוצאות המשפט

סרנה הובס שוב וישלם 25,000 ש"ח לקמב"צ היישוב היהודי בחברון
העיתונאי יגאל סרנה צילום: פלאש 90

אחרי ההפסד לראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ה-פ-ס-י-כ-ו-ל-ו-ג-י-ת שרה, הגיע ההפסד לקמב"צ היישוב היהודי בחברון: סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים גד ארנברג מסר היום (שני) את פסק דינו בתביעת אשי הורוביץ, קמב"צ היישוב היהודי בחברון, נגד העיתונאי יגאל סרנה ולפי פסק הדין יישלם סרנה להורוביץ, סכום של עשרים וחמישה אלף ש"ח. 

בחודש נובמבר 2015 הגיע מחבל ליישוב היהודי בחברון וביצע פיגוע במהלכו דקר חייל והמחבל נורה ונוטרל. הורוביץ שהינו קצין המבצעים בחברון הגיע למקום ונראה מצלם את המחבל ובתגובה לכך כתב יגאל סרנה פוסט בפייסבוק, בו הוא הצביע על התמונה ושאל מי מכיר את "החלאה החייכנית מימין, מין קוזאק פוגרומצ'יק יהודי, שמתעד בחיוך זחוח גופת אדם שזה עתה נורה".

בפוסט שני שהעלה מאוחר יותר, ציין את שמו של אשי הורוביץ וכתב כי המדובר באחיין של הלל הורוביץ ממנהיגי היישוב וכי לא מדובר בעשב שוטה אלא "עץ הגדל ליד השיבר, מלח הארץ המדממת ממלכת יהודה".

הורוביץ הגיש תביעת לשון הרע לבית משפט השלום בירושלים, באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר, וטען כי הוא ודאי לא היה זחוח ובכל מקרה סרנה הסתיר את הרקע להתרחשות בחברון כאשר היה מדובר במחבל שביקש לרצוח חיילים וילדים וכינויו כנאצי מהווה לשון הרע שפגע בו, במשלח ידו, שכן הוא מפיק אירועים וגרם לו עגמת נפש ובושה רבה. 

סרנה באמצעות עורך דינו אביגדור פלדמן, טען כי התובע נראה מחייך וכי העובדות המפורטות בפרסומים לרבות הטענות כי התובע הוא נאצי ופוגרומצ'יק, הן פרסומי אמת ולכל הפחות הם פרסומים מותרים. 

היום כאמור, פרסם סגן הנשיא גד ארנברג את פסק דינו וקבע בין היתר, כי אמנם הורוביץ נראה מצלם את הגופה וכמו כן נראה כי הסקת המסקנות שהתובע חייך היא אכן סבירה בנסיבות העניין, אך לעומת זאת קיבל את טענות עורך הדין בן גביר וקבע כי "השמטת הפרט שהמדובר בגופה של מי שניסה זה עתה לרצוח יהודים וההשוואה בין הנתבעים לבין הנאצים ומעשיהם - מהווים השמטה של מלוא העובדות המאפשרות לקורא הסביר להבחין בין המעשים של הנאצים לבין המעשים של התובע".

השופט ציטט מפסק דין קודם בעניין איתמר בן גביר וקבע, "אכן ההיסטוריה הכאובה של ימנו, הפצעים העמוקים שגם היום עודם שותתי דם הם כאלה המביאים לכך שהשימוש בביטויים הקושרים למשטר הנאצי יהיו בעבורנו כמעט בכל הנסיבות כלשון הרע.. ודאי במקום שבו הנתבע השתמש בביטויים חריפים וזאת מבלי להביא את מלוא העובדות הרלוונטיות ולהזכיר כי הגופה היא גופה של מחבל".

השופט הורה לסרנה לפצות את הורוביץ בסך של עשרים אלף ש"ח וכן לשלם 5,000 ש"ח הוצאות משפט. 

עו"ד איתמר בן גביר, הגיב היום לפסק הדין ואמר כי "הגם שלטעמי היה ראוי לפסוק סכום כפול, הרי שיש כאן מסר חשוב לסרנה ודומיו: לא ניתן לכם לשקר ולהעליל ולסלף את העובדות ואם תעשו כן נתבע אתכם ותצטרכו לשלם - אני בטוח שקמב"צ היישוב היהודי בחברון אשי הורוביץ ידע לבזבז את הכסף רק על דברים טובים לעם ישראל".

תביעת לשון הרע יגאל סרנה הוצאות משפט פיצויים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד