1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. אקטואליה

מינוי ראשון מסוגו בבתי הדין הרבניים

בעקבות עתירה שהגישו ארגוני נשים, הוכרז היום על מינויה של אישה ראשונה לתפקיד משפטי בעל משמעות והשפעה בבתי הדין הרבניים • הארגונים העותרים: "לראשונה במאה שנות קיומו של מוסד בתי הדין הרבניים הרשמיים בישראל, תכהן אישה כחלק מהמנגנון השיפוטי עצמו" 

אביגיל קושלבסקי, כ"ה אב תשע"ח 06/08/2018 07:34

לראשונה לאחר 100 שנה זינדל זינדל

היסטוריה בבתי הדין הרבניים: אישה מונתה לתפקיד משפטי בבית הדין הרבני. נציבות שירות המדינה הודיעה אמש (א') כי היא החליטה למנות את שירה בן אלי, עורכת דין, לתפקיד עוזרת משפטית לדיינים.

עד היום מונו נשים רק לתפקידי מנהלה בבתי הדין, אך כאמור, לראשונה מונתה אישה לתפקיד בעל השפעה משמעותית על החלטות הדיינים, שתתעסק גם בדיני משפט עבריים ובפסקי דין המשפיעים על גורל משפחות ונשים.

ההחלטה על המינוי התקבלה בעקבות עתירה של מרכז 'רקמן' ומכון 'עתים', שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה - בדרישה לבטל את האפליה שהייתה קיימת עד היום, שבעקבותיה מונו גברים בלבד.

הארגונים שהגישו את העתירה הגיבו להודעה ואמרו כי מדובר בצעד ראשון לאחר מאה שנות קיום של בית הדין: "לראשונה במאה שנות קיומו של מוסד בתי הדין הרבניים הרשמיים בישראל, תכהן אישה כחלק מהמנגנון השיפוטי עצמו, ובכך לראשונה אישה תהיה שותפה רשמית להליך קבלת ההחלטות בגוף השיפוטי הדתי".

כזכור, בשנים האחרונות נשמעים לא מעט קולות שטוענים כי חוסר הנוכחות של נשים בתהליכי קבלת ההחלטות בבתי הדין כמוהו כאפליה מגדרית וכן נשמעים קולות של נשים הטוענות כי הדיינים לא יכולים להבין בהכרח את התהליכים שהן עוברות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פשוט חילונים מגעילים... הבגץ וחבר מריעיו  (ל”ת)