1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. גדול בישראל

היארצייט היומי: רבי אברהם הכהן פאם זיע"א

'בחדרי חרדים משיק מדור חדש: 'יארצייט יומי'. והיום: מנהיג עולם התורה בארצות הברית, ומייסד מהפכת התשובה בארץ הקדוש

משה ויסברג, כ"ח אב תשע"ח 09/08/2018 20:54

רבי אברהם הכהן פאם רבי אברהם הכהן פאם

היום, מציינים ברחבי העולם היהודי את יומא דהילולא של מנהיג עולם התורה בארצות הברית, ומייסד מהפכת התשובה בארץ הקדוש מרן הגה"ק רבי אברהם הכהן פאם זיע"א, ראש מועצת גדולי התורה בארצות הברית, נשיא ומייסד רשת שובו. הוא כונה בידי גדולי דורו "החפץ חיים של אמריקה".

לצד גאונתו הרבה בכל מרחבי התורה הקדושה ואלפי תלמידיו מישיבת תורה ודעת, נודע מרן הרב פאם בענוותנותו ופשטותו, ובעיקר באהבת ישראל המופלאה שפעמה בו.

כל ימיו ברח מן הכבוד והשררה ורק לאחר הסתלקותם באותה השנה של מנהיגי היהדות התורנית בארצות הברית מרנן הגר"מ פיינשטיין והגר"י קמינצקי זצוק"ל, נענה רבנו לעמוד בראשות מועצת גדולי התורה והנהגת היהדות התורנית בארצות הברית. אמנם, גם כשעמד בראשות מועצת גדולי התורה ובהנהגת יהדות ארצות הברית, עדיין לבש הרב פאם כובע פשוט וחליפה קצרה. תמיד חזר ואמר "אני כאחד האדם".

באותם שנים בהם החלו ניצני תנועת התשובה בארץ, זעק רבנו מנהמת ליבו יש התעוררות לתשובה, אבל צריך לייצר כלים בכדי לקיים את ההתעוררות, וכך הורה על הקמת רשת בתי ספר 'שובו' בארץ בקודש, מה שנודע כיום כרשת הקירוב הגדולה בארץ הקודש, והכל מכוח חזונו של אותו צדיק וקדוש.

אלפים יעלו מחר לציונו הקדוש בבית החיים היהודי בניו יורק. זכותו הטהורה תעמוד לנו ולכל ישראל אמן.

'בחדרי חרדים' משיק מדור יארצייט יומי, ובו יעלו זכרונם של גדולי ישראל שנפטרו ואינם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אכן גדול ישראל אמיתי אבי הענווה, לא יאומן גודל המהפכה שחולל בארץ הקודש, חושב ששובו זה ארגון הקירוב הגדול בעולם היהודי  (ל”ת)


  2. הרב פאם זיעא  

    שלמה

  3. לא ידעתי  

    מוטי

;