1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ
  4. חדשות חוץ

עקיצה: "בבקשה השתמשו בדלת האחורית"

יהודים המצביעים ללייבור הבריטי, מאסו בהתבטאויות האנטישמיות היוצאות חדשות לבקרים משורות המפלגה והחליטו לנקוט בצעד מחאתי, "מכחישי שואה, אנטישמים, בבקשה תשתמשו בדלת האחורית", כך בשלט שתלו על דלת ביתו של מנהיג המפלגה

יענקי פרבר, ל' אב תשע"ח 11/08/2018 21:10

קמפיין נגד המפלגה האנטישמית ג'רמי קורבין מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין מנהיג הלייבור צילום: רויטרס

פעילים יהודים תלו שלט על הדלת החיצונית של מנהיג מפלגת 'העבודה' הבריטית, בו נכתב, "המפקדה הראשית בלונדון של החמאס, חיזבאללה, המחתרת האירית, והקרמלין, כל הפניות בענין לג'רמי קורבין".

בהמשך נכתב, "מכחישי שואה, אנטישמים, בבקשה תשתמשו בדלת האחורית".

הדברים מגיעים בעיצומו של קמפיין אנטי קורבין, דווקא מצידם של היהודים שתומכים במפלגת הלייבור הבריטית, מפלגה שחברי מועצה מטעמה התבטאו בצורה קשה נגד יהודים, חלקם הושעו וחלקם התנצלו.

לפני עשרה ימים חברת מועצה מטעם מפלגת 'העבודה' הסקוטית, האשימה שלושה עיתונים יהודיים בריטיים, בכך שהם כביכול עובדים בשיתוף פעולה עם המוסד.

ההאשמה המגוחכת הגיעה לאחר ששלושת העיתונים הציבו מאמר משותף בעמוד הראשון בעיתון סוף השבוע.

המאמר התמקד באנטישמיות שהרימה ראש במפלגת 'הלייבור' והציבה איום "קיומי" על יהדות בריטניה.

"אם המטרה היא ליצור התנגדות לאנטישמיות, ובכך להיפטר מג'רמי קורבין כמנהיג מפלגת 'העבודה', סביר שזה לא יצליח, וזו חתיכת בושה של אופורטוניזם ציני ואם זו פעולה של המוסד כדי למנוע את ניצחונה של מפלגת העבודה שמחויבת להכיר בפלסטין כמדינה, זו התערבות לא מקובלת בדמוקרטיה של בריטניה", כך כתבה חברת המועצה מרי ביין לוקהארט בדף הפייסבוק שלה.

"ישראל היא מדינה גזענית, ומכיוון שהפלסטינים גם גזע שֵּׁמִי, אז ישראל מדינה אנטישמית, הגיע הזמן שנפסיק להתנצל", כתבה.

בנוסף לפני שבועיים, חבר מועצה מטעם מפלגת 'הלייבור' האנטישמית, במחוז סַאסֶקְס שמדרום ללונדון, פרסם פוסט שבו קרא לרצח "יהודי התלמוד", בסרטון שהעלה חבר המועצה דמיין אנטיקוט לרשת - צפו הגולשים בהסתה קשה נגד יהודים. הם הואשמו בשתיית דם, עם הסבר אנטישמי ועלילת דם בכל הנוגע לברית מילה, הם כונו 'טפילים' ועוד דימויים קשים אשר לא נרחיב עליהם כאן.

מבחינת יו"ר המפלגה אין שום מניעה לתקוף את ישראל, ולעיתים קרובות "מתפרצת האנטישמיות" בצורה ברורה, כשמידי תקופה חבר מועצה תורן מטעם המפלגה האנטישמית, לא מצליח להתאפק וכותב את מה שראשי המפלגה חושבים על היהודים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;