1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

המכשירים הניידים יכולים לגרום לעיוורון

מחקר שפורסם באחרונה מזהיר מפני הסכנה שבאור הכחול הבוקע מהמכשירים הסלולריים • החוקרים והמדענים מפחידים: יכול לגרום לעיוורון

אביגיל קושלבסקי, ג' אלול תשע"ח 14/08/2018 00:09

מחקר חדש מזהיר:  גולש טוויטר אילוסטרציה צילום: unsplash

בדור האחרון כמעט שאין אדם שאין לו סמארטפון, מחשב נייד או מכשיר טאבלט אחד לפחות. רוב האנשים מודעים לסכנות הקרינה אבל נראה שישנה סכנה נוספת ופחות מוכרת שטומנים בחובם המכשירים הללו.

חוקרים מאוניברסיטת 'טולידו' באוהיו גילו כי האור הכחול הבוקע ממכשירים הניידים עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים ואפילו לעיוורון.

המחקר, שפורסם הערב באתר 'מאקו', מספר כי האור הכחול הוא בעל אורך גל קצר שיכול לייצר מולקולות רעילות בתאים הרגישים לעור בעין. המולקלוות הללו גורמות לניוון מולקולרי שמשפיע על הראיה, ויכול לגרום לראיה מעורפלת ואף לעיוורון במרכז שדה הראיה.

ד"ר אגית' קארונרטנה, מרצה לכימיה וביוכימיה באוניברסיטה, אמר כי העין לא מסוגלת להתמודד עם קרני האור הללו: "אנחנו חשופים לאור כחול באופן מתמשך, קרנית העין ועדשת העין אינן יכולות לחסום או להחזיר את קרני האור האלו. זה לא סוד שאור כחול פוגע בראייה שלנו על ידי גרימת נזק לרשתית העין".

עוד הסביר הד"ר כי הניסוי מסביר מהי ההשפעה וכיצד זה קורה, ולכן החוקרים מקווים כי המחקר יוכל לעזור להוביל לטיפולים שמאטים ניוון מולקולרי, כמו סוג חדש של טיפות עיניים.

יודגש כי עיקר הפגיעה מתמקדת באוכלוסיות מבוגרות או כאלה שמערכת החיסונית שלהם חלשה. אצל אנשים בעלי מערכת חיסונית תקנית, המולקולה מונעת את מותם של התאים והניוון של העין.

כדי להגן על העין מפני נזק ממליץ הרופא להרכיב משקפי שמש שמסננים קרני UV ואור כחול.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו לוואטסאפ 0537417812 או למייל [email protected]
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;