1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

בד"ה: מוכר הזהב שאירח את הרבי ברומניה

מדי יום לאחר לימוד דף היומי היה פותח ר' ברוך פרידמן ז"ל את חנות 'תכשיטי זהבה' שבבעלותו בבני ברק, שהיתה לחנות הראשונה מסוגה בעיר. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

משה ויסברג, ד' אלול תשע"ח 15/08/2018 19:20

הראשון בבני ברק 6b1820a0-6861-4175-aced-7bc776110f67.jpg הרה"ח רבי ברוך פרידמן ז"ל

ברוך דיין האמת: בבני ברק הלך השבוע לעולמו הרה"ח רבי ברוך פרידמן ז"ל, מבעלי חנות התכשיטים 'תכשיטי זהבה' - החנות הראשונה בעיר התורה והחסידות בני ברק שמכרה זהב ותכשיטים, והוא בן 90 בפטירתו. 

המנוח היה יהודי ירא שמיים ונוח לבריות. תמיד חייך לכל יהודי. היה יושב בשיעור דף היומי אצל הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן, גאב"ד מערב בני ברק, ולאחר מכן פנה לחנותו שברחוב רבי עקיבא בעיר, שם עסק ביושר עם הבריות.

מכריו מספרים ל'בחדרי חרדים' כי היה ישר כמו סרגל, וכן מגדולי בעלי הצדקה בדורנו, שנתן הכל בסתר. 

היה מקורב לאדמו"רים לבית ויז'ניץ, בין היתר לאדמו"ר בעל ה'דמשק אליעזר', שיום פטירתו היה בב' אלול ובאותו יום זכה ונפטר ר' ברוך ז"ל. המנוח זכה גם להיות מבעלי האכסניה של בעל ה'דמשק אליעזר' באראד שברומניה, לאחר המלחמה. 

הותיר אחריו את רעייתו שתחי', בנו ר' בנימין זאב פרידמן ואת בנו העסקן ר' ישראל אהרן פרידמן, מציריך שבשווייץ, כמו גם נכדים ונינים שהולכים בדרכו הישרה.

הלוויתו יצאה מביתו, ברחוב אבני נזר בבני ברק, לבית העלמין 'סגולה' בפתח תקוה, שם נטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איש שצריך ללמוד ממנו  


  2. איש אמת ובעל חסד נדיר, קראנו לו רבי בוריך נשמה טהורה ראשון המספידים שלא צויין בכתבה היה מרן הגאון העצום רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א ראש הישיבה "עטרת ישראל" המעטירה.  (ל”ת)

    דוד

  3. איש יקר יהודי מהדור הקודם