1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

החומר עונשו של מצית כנסיית 'הלחם והדגים'

בית המשפט העליון הוסיף שנת מאסר וחצי נוספות לעונשו של ינון ראובני, שהורשע בהצתת כנסיית 'הלחם והדגים'

אלי שלזינגר, ה' אלול תשע"ח 16/08/2018 18:14

"אפליה מול מחבלים" הכנסייה שהוצתה בכפר נחום צילום: משה שי, פלאש 90

בית המשפט העליון קיבל היום (חמישי) את ערעור הפרקליטות והחמיר בעונשו של ינון ראובני, תושב אופקים שהורשע בהצתת כנסיית 'הלחם והדגים'.

בית המשפט המחוזי גזר על ראובני ארבע שנות מאסר, אך השופטים יצחק עמית, דוד מינץ ויוסף אלרון קבעו כי המדובר במקום קדוש ובהצתה על רקע דתי אידאולוגי, והחמירו את עונשו לחמש וחצי שנות מאסר.

ינון ראובני ויהודה אסרף שהורשעו בהצתת כנסיית הלחם והדגים. באזל עווידאת, פלאש 90

השופט עמית סבר שיש גם להרשיע את הנאשם השני, שזוכה בבית המשפט המחוזי בעבירה של קשירת קשר למטרה פסולה, אלא ששני השופטים האחרים, מינץ ואלרון לא הצטרפו לדעתו, קבעו שיש לאפשר לנאשם השני להנות מהספק הסביר ולא הרשיעו אותו בכך שמסר את המכונית לראובני.

עו"ד איתמר בן גביר אומר בתגובה לפסק הדין כי: "יש להצטער שהשופטים עמית מינץ ואלרון גזרו על הנאשם עונשים שהם לא גזרו על ערבים שהציתו בתי כנסת, ישיבות או אפילו זרקו בקבוקי תבערה על שוטרים .. לא מזמן השופטים אלרון ומינץ נתנו עונש של שנה וחצי לכל אירוע של מחבל שזרק בקתב על שוטרים וחיילים - מאוד מצער שיש אפליה בענישה בין יהודים לערבים ועוד יותר מצער שבית המשפט לא נהג בראובני כפי שנוהגים בכל נאשם ואם היה כך, הוא היה צריך להיות מזוכה בדינו וודאי ודאי לא היו צריכים להחמיר את עונשו. הגשתי לבית המשפט עשרות פסיקות של ערבים שהציתו, שרפו, ניסו לרצוח יהודים וכדומה, אך השופטים עמית דוד מינץ ואלרון בחרו להחמיר עם יהודי למען יראו וייראו תוך שפסק הדין מפלה את ראובני לרעה לעומת מחבלים שונאי ישראל".
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נוצרים אינם מציתים  (ל”ת)


    • שמעת על ליל הבדולח? (ל”ת)


  2. עיין בהיסטוריית עם-ישראל.  (ל”ת)

    שירי

  3. השופטים הם מחבלים שונאי ישראל! מערכת של מושחתים!!  (ל”ת)