1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. חינוך

עצוב: ילדי הת"ת האידישאי נשארו בבית

עשרות ילדי ת"ת 'תפארת בנים' לילדים מיוחדים דוברי אידיש נשארו בבית, לאחר שמבנה הת"ת שלהם בסכנת קריסה מיידית | הרב חיים פרקל, יו"ר עמותת 'מגן אברהם' המנהלת את הת"ת: לדברי העירייה, מבנה הת"ת נמצא בסכנת קריסה ואנו דורשים לקבל מבנה חלופי ראוי ומוכן ללימודים

ארי קלמן, י"ד אלול תשע"ח 25/08/2018 20:58

עד להודעה חדשה פינוי תלמידי "תפארת בנים" מהמבנה פינוי תלמידי "תפארת בנים" מהמבנה צילום: באדיבות המצלם

ילדי ת"ת 'תפארת בנים', הת"ת היחיד בארץ לילדים מיוחדים דוברי אידיש, נשארו בערב שבת בבית, וזאת לאחר שהנהלת הת"ת נאלצה להודיע על השבתת הלימודים, בעקבות עבודות בניה מסכנות חיים, שאף גרמו לכך שמבנה הת"ת מצוי כרגע בסכנת קריסה מידית.

כפי שנחשף ב'בחדרי חרדים', מזה כחודש ימים מתנהלות בסמיכות לת"ת עבודות בניה מסוכנות, ששיאן נרשם כשטרקטור פגע בצובר גז ופוצץ אותו. בחסדי שמים נמנע אסון כבד.

הילדים פונו, וחזרו רק לאחר שהתקבל אישור בטיחות לכך. אך עבודות הבניה שנמשכו הובילו לכך שכרגע אין לילדים המיוחדים היכן ללכת והבוקר הם נאלצו להישאר בבית.

הרב חיים פרקל, יו"ר עמותת 'מגן אברהם' המנהלת את הת"ת, פנה ביום רביעי האחרון לראש העיר ירושלים ניר ברקת, במכתב ארוך ומפורט, בו הלין על כך שעיריית ירושלים אינה מקיימת אחר הוראות הבטיחות והתנהלותה בעניין שלומם וביטחונם של הילדים המיוחדים גובלת בזלזול בחיי אדם.

הרב פרקל, שמנהל את עמותת 'מגן אברהם' ואת עמותת 'עלי שיח' מזה כמה עשרות שנים, זכה לאחרונה בתואר 'יקיר העיר ירושלים' בגין פעילותו למען בעלי צרכים מיוחדים, אולם כל זה לא מנע ממנו לצאת נגד העירייה במכתב חריף כשהוא מאיים באולטימטום נחרץ: "אם דרישותיי לא ייענו עד היום בשעה 6 בערב אשבית את הלימודים בת"ת".

לאור זאת ומכיוון שהאולטימטום פקע ודרישותיו של הרב פרקל לא מולאו, קיבלו ההורים הודעה על כך שכרגע הת"ת נאלץ להשבית את הלימודים וזאת מתוך דאגה כנה לשלומם של הילדים.

בהודעה רשמית שמסר הרב פרקל לעירייה ביום חמישי בערב נאמר: "מאחר ועד לרגע זה לא קיבלתי שום הודעה מהעירייה על לקיחת אחריות לשלומם של ילדי ת"ת 'תפארת בנים' לילדים מיוחדים, להסדרת התנאים שיבטיחו את חייהם (אישור בטיחות הנדסי מהעירייה והתחייבות כתובה להעברת מבנה משופץ וראוי עד לתאריך 25/09/2018 כפי שהובטח ע"י העירייה) - אני נאלץ להודיע לכם ולהורי הילדים על הפסקת הלימודים בת"ת עד להודעה חדשה".

"כשנקבל מהעירייה", אומרים לנו בהנהלת הת"ת, "אישור בטיחות הנדסי על המתחם הזמני שאמור לשמש אותנו עד למעבר למבנים בהר נוף, והתחייבות בכתב להעברת הת"ת למבנה ראוי ומשופץ כפי שהובטח לנו – נוכל לחדש את הלימודים".

מעיריית ירושלים נמסר לאחר הנפקת האולטימטום בתגובה ל'בחדרי חרדים': "העיריה מכירה מקרוב ומודעת למצוקה של המוסד החשוב, שנוצרה כתוצאה מהצורך בפיתוח ובינוי 200 כיתות לימוד לציבור החרדי ברמות. לאור הבעיות שהועלו במבנה הקיים הוצע להנהלת עמותת מגן אברהם מבנה חלופי וראוי בהר נוף לטובת ילדי תפארת בנים".
 
"יש להצטער על כי הנהלת העמותה מסרבת לקחת על עצמה את השיפוץ הנדרש במבנה לצורך תחילת הלימודים במקום, כפי שנקבע בנוהל העירוני. יש לדחות כל ניסיון להטיל דופי בפעילות העיריה כלפי המוסד החינוכי לאור העובדה כי בין הנהלת העמותה ולעירייה יחסי עבודה תקינים ושוטפים לטובת הילדים היקרים. על הנהלת המוסד לקבל את הצעת העיריה ולפעול להכשרת המקום כפי שנקבע בידי הצוות המקצועי".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איפה הנציגים החרדיים בעיריה???!!!!  (ל”ת)

    יואל

;