1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

גפני במתקפה חריפה: "אעצור את התקציבים"

יו"ר 'דגל התורה' תקף את הממשלה על יחסה לרבנים בישראל ואיים כי יעצור תקציבים: "נושאי הרבנות צריכים להיות בראש סדר העדיפויות"

ארי קלמן, ט"ז אלול תשע"ח 27/08/2018 11:36

בפני הרבנים חבר הכנסת משה גפני חבר הכנסת משה גפני צילום: באדיבות המצלם

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, במתקפה חריפה על היחס הממשלתי לרבנים, "רבני ישראל הם אלו שצריכים לקבוע את סדר היום במדינה. מתי נפגשתם עם ראש הממשלה לדבר ולקבוע את סדר היום?", תמה. 

גפני שנשא דברים במסגרת ימי העיון של הרבנות הראשית - המתקיימים בימים אלו במלון לביא, המשיך לתקוף והתייחס גם לנושא שכר הרבנים ואמר כי "רבני ישראל לא נדרשים להתעסק בנושאים של שכר, זהו תפקידם של חברי הכנסת, רבני ישראל צריכים להתעסק אך ורק בשמירת היהדות, הכשרות השבת וכל נושאי הדת במדינת ישראל".

בשלב זה פנה גפני לרבנים והדגיש כי "האחריות מוטלת עליכם, רבני הערים הם אלה שצריכים להוביל את סדר היום הלאומי. נושאי הרבנות צריכים להיות בראש סדר העדיפויות, אתם תפקידכם לעלות את המודעות לנושאים הללו בארץ ישראל". 

מהפרטים שהגיעו לידי 'בחדרי חרדים', גפני הבטיח לרבנים, כי יטפל בסוגיית השכר ואמר: "בכוונתי לעצור את התקציבים ולא לדון בוועדת הכספים בנושאים השונים עד שישפרו את שכרם של רבני ההתיישבות והשכונות". 

לאחר מכן התייחס גם לנושא מינוי רבנים, המתרחש לעיתים רבות בעצלתיים, ואמר כי "כשרב עיר עוזב את העיר - חובה למנות מיד רב אחר, לא יעלה על הדעת שישנם ערים רבים רבות, שבהם לא מכהן רב עיר".  

את המשא המרכזי ביום הראשון, נשא הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, בענייני הלכה, נושאים העומדים על סדר היום ושאלות הלכתיות שהגיעו לפתחו לאחרונה.

הראשל"צ בנאומו. 

"אתם הרבנים עליכם לדעת כל שנדרש כדי שתוכלו לענות לבני הקהילה על השאלות שלהם", פתח הראשל"צ את דבריו. הראשון לציון שיתף את הרבנים בכמה שאלות הלכתיות מורכבות שהגיעו אליו לאחרונה בנושאים שונים ובמקום התפתח דיון הלכתי מעמיק.

"אתם, רבני ישראל, צריכים להיות מונחים בכל הנושאים, כך שאם ישאלו אתכם שאלות בהלכה - ישר תדעו מהי התשובה", חידד הראשל"צ את האחריות המונחת על כתפי הרבנים.

בסוף השיעור בירך הראשון לציון את הרבנים בשנה טובה וגמר חתימה טובה והודה למנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן, על הארגון והכינוס של כלל רבני ישראל יחד - דבר שמגביר קידוש השם ומחזק את האחדות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;