1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. חינוך

שר התורה לראפר השחור: "כהה זו מעלה"

הראפר היהודי הגר, ניסים בלאק, נכנס השבוע לרב חיים קנייבסקי על מנת לבקש את עצתו בנושא כואב של חינוך ילדיו לאחר שבתי ספר שונים דחו אותם בשל צבע עורם

אביגיל קושלבסקי, י"ז אלול תשע"ח 28/08/2018 18:44

ביקור חריג בבית הבני-ברקי הראפר אצל שר התורה הראפר אצל שר התורה

הראפר הגר היהודי ניסים בלאק זכה להיכנס אמש אל מעונו של רב חיים קנייבסקי. בתכנית 'זמן אוויר' עם מנחם טוקר ברדיו 'קול חי' חשף הראפר כי הסיבה בשלה נכנס אל הרב היא העובדה שצבע עורו הכהה גורם לבתי הספר לדחות את ילדיו ולא לקבלם.

"זו הייתה הזדמנות מדהימה", מספר הראפר. "הלכתי לרב חיים וביקשתי ממנו עצה מה לעשות. לא מקבלים אותנו לבית ספר בגלל הצבע של הילדים שלי. הם אומרים לי את זה בפירוש".

בלאק סירב לספר על השיחה במלואה ורק אמר כי רב עיניו של רב חיים אמרו הכל והמשפט הראשון שהרב אמר לו לגבי צבע עורו וצבע העור של ילדיו היה "זו מעלה שלך, זה ממש לא חיסרון", משפט שמראה על ההבדל בין אדם רגיל לרב גדול כמו הרב קנייבסקי.

"אנשים מכירים אותי כראפר, אבל אני בדרכים כל הזמן עבור כלל ישראל", מספר ניסים בלאק. "שמעתי לפני זה מכל מני אנשים שזו תהיה בעיה כי אני כהה, אבל אמרתי לה' שאני מחזק אנשים דווקא בזכות צבע העור שלי".

ילדיו של הראפר שנמצאים כיום בבית כי מנהלי בית הספר לא הסכימו לקבלם כאמור, לא יודעים כי זו הסיבה בשלה הם עוד לא התחילו את השנה. "הילדים שלי בבית ולא בבית הספר כי לא היה בית ספר שקיבל אותם. ניסינו להכניס את בת ה-10 שלנו לבית ספר שמתאים להשקפה שלנו והם אמרו לנו לא בגלל הצבע שלנו. אתם יכולים לברר עלי עם הרב שלי או אפילו להגיד שזה בגלל המקצוע שלי, אבל לדחות בגלל צבע העור, זה ממש לא".

"חס ושלום שהילדים ידעו", מוסיף הראפר, "אנחנו לא מספרים לילדים שלנו ובינתיים הם חושבים שאנחנו עוד מחפשים את בית הספר הטוב ביותר בעבורם".

רגע לפני ראש השנה ובעיצומו של חודש אלול סיפר הראפר כי הוא אינו כועס על אותם מנהלי בתי ספר ואותם אנשים שלא מקבלים את ילדיו והוא מבטיח כי ימשיך לחפש את בית הספר הטוב ביותר מבחינת השקפה ושלא יראו אותו ואת ילדיו רק בצבע שלהם אלא כבני אדם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נורה ואיום  

  קצת שכל

 2. ראפר  

  חי

 3. הפיתרון הוא חוק רישום אזורי.  (ל”ת)

  חייפ

 4. ואהבתם את הגר??? כנראה שזה כבר לא בתוקף... בושה!  (ל”ת)


 5. הבעיה האמיתית היא ההורים  

  שלוימלה