1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. ?מה חדש

עצוב: רוב הנשים החרדיות לא מרגישות מחוברות ל'אלול'

סקר 'בחדרי חרדים' עם נתונים כואבים על החיבור של הנשים החרדיות לחודש אלול. רק אחוזים מעטים מהנשים מרגישות מחוברות לחודש באופן אמיתי

אביגיל קושלבסקי, כ"ג אלול תשע"ח 03/09/2018 15:26

יונתן זינדל פלאש 90 יונתן זינדל פלאש 90

למעלה מ-30 אחוזים מהנשים לא מצליחות להרגיש את חודש אלול, את ההרגשה של הקדושה, של היראה ושל "המלך בשדה", כך עולה מנתוני סקר 'בחדרי חרדים'. על פי הסקר, רק 21 אחוזים מהנשים טענו שהן מצליחות להרגיש באופן מלא את תחושת 'אלול', ואילו 46 אחוזים מהמצביעות סיפרו כי הן מרגישות בצורה חלקית את החודש.

בשנות הלימודים בסמינרים ובמוסדות החרדים נכנסות הבנות לאווירת חודש אלול באמצעות הרצאות, שיחות מוסר וערבי תפילה, אך לאחר היציאה מהמסגרת המסודרת נראה כי חלק מהבנות מתקשות לחוש את החודש בשל טרדות החיים.

"הוא חולף לידי", סיפרה ל'לובי נשי' הודיה ב', "אני לא מצליחה להרגיש אותו ובשנה האחרונה בכלל לא זכרתי שהוא קיים כי הילדים כולם היו בחופש, זה היה ממש אמצע אוגוסט עדיין".

רוב המצביעות טענו כי הן מצליחות להרגיש את חודש אלול באופן חלקי ויתכן כי ניתן לזקוף זאת לאווירה השורה ברחוב החרדי בימים אלו. הילדים חוזרים מבתי הספר ומהגנים עם חוויות וסיפורים על התקופה המיוחדת והבנים והגברים חוזרים ללמוד בכל הרצינות בישיבות ובכוללים. בשנים האחרונות נוסדו גם שיעורים לנשים המיועדים בדיוק למטרה זו - לאפשר לנשים לקחת פסק זמן ולהתחבר לחודש ולכל מה שבא איתו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מצטער אבל הסקר שלכם לא אומר הרבה, יש הרבה שלא גולשות באינטרנט, ויש הרבה דת"ל באתר  (ל”ת)


 2. מצטער אבל הסקר שלכם לא אומר הרבה, יש הרבה שלא גולשות באינטרנט, ויש הרבה דת"ל באתר  (ל”ת)


 3. המחוברת לפאה נכרית איך תרגיש כל דבר שבקדושה  (ל”ת)


 4. האישה שהתראיינה אוחזת במושג אוגוסט. למה שתרגיש אלול?  (ל”ת)

  מדבר סקר תרחק

 5. רוב הגולשות לא מרגישות. חרדיות אמיתיות- כן!!!  (ל”ת)

  מרוממת מאלול

 6. תגובה לסקר המקומם - אלול -מה את מרגישה. כמה פטתי.  

  כמעיין המתגבר