1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. סטיילינג

עיפרון לבן? האירי את הלבן שבעיניים

עיפרון שחור? • מה דעתך להחליף אותו בלבן? • הוא עדין, הוא מקפיץ את הלובן שבעיניים והוא מאיר אותן • "מראות האיפור לחורף מבשרות מהפכה"
תמי גיל, בחדרי חרדים, כ"ה כסלו תשע"ב 21/12/2011 23:00

איפור חברת סטייג' ליין (1)רבות מאיתנו מחפשות דרך להתאפר 'עדין', בלי לבלוט מדי. מה דעתכן להחליף את עיפרון העיניים השחור וה'כבד' בעיפרון...לבן?

לירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות האיפור, יש כמה רעיונות בקשר לעיפרון הלבן. אם חשבתן שהוא 'מחוסר צבע' וחסר שימוש, כדאי שתחשבו על כך מחדש.

לדברי ירין, "מראות האיפור לחורף מבשרות מהפיכה. הסגנון הפך כבד ומודגש. מצד שני, לא חייבים לשבת 50 דקות מול המראה כדי להשיג את המראה בכללותו. ניתן לקצר את הדרך ולהקיף את העין בעיפרון לבן במקום העיפרון השחור הרגיל. זה נותן מראה נקי רענן ממוקד ובעיקר מקפיץ את הלבן שבעיניים. כשהעין מוארת בלבן, ניתן לצבוע את העפעף כולו מבלי להיחשד ביצירת 'מהומה' על העפעף".

הנה כמה שימושים יצירתיים לעיפרון תמים זה, הטיפים מאת ירין שחף:

1. תיחום קן העין הפנימי

איך: בדיוק כמו בעיפרון שחור, צובעים את קו העין הפנימי בצמוד לקו הריסים.
התוצאה: העיניים נראות גדולות יותר (הפס הלבן כאילו ממשיך את הלבן של העין).


2. הדגשת זוויות העיניים

איך: מדגישים באמצעות העיפרון את הפינה החיצונית ואת הפינה הפנימית של העין (בצמוד לאף) ומטשטשים.
התוצאה: נקודות אור ממוקדות – עיניים מוארות.

3. בסיס למריחת הצללית

איך: במגע עם העור, העיפרון מקבל את הטמפרטורה של הגוף. מכסים את כל שטח העפעף, ומעליו מניחים את הצללית (כדאי לבחור צלליות בהירות ומבריקות).

התוצאה: צבע הצללית בולט יותר בוהק יותר ועמיד יותר (העיפרון שומני והוא מקבע את אבקת הצלליות, בנוסף הרקע הלבן מתרגם במדויק את צבע הצללית האמיתי מבלי שיטמע בגוון העור הטבעי).

4. איליינר לבן

איך: במקום להשתמש באייליינר המסורתי הכהה, מורחים את העיפרון הלבן בצמוד לקו הריסים העליון. בצמוד אליו, ניתן להוסיף פס עיפרון צבעוני.
התוצאה: עיניים "מקושטות" ומתוחכמות (האליינר הכהה יוצר אשליה של כובד על העפעף ומעט "מפיל" את העין כלפי מטה ואילו הלבן יוצר אפקט של עין "מורמת").

5. הדגשת העיפרון השחור בעיפרון לבן

איך: אחרי שמורחים את העיפרון השחור על קו הריסים , ממסגרים סביב עם עיפרון לבן .
התוצאה: דאבל אפקט העין "מוארת" במימד נוסף הצללית .


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.