1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

דביר שפיגל ממשיך לנער את עולם החזנות • להאזנה

הוא רואה את עצמו גם כזמר וגם כחזן ועל כן ביצירותיו הוא משלב בין חזנות לשירה • הפעם הוא מגיש את 'לפיכך' בלחנו של ישראל שור • ושימו לב לעיבוד המקורי
ישראל חבר, בחדרי חרדים, כ"ג כסלו תשע"ב 19/12/2011 20:04

דביר שפיגל

אחרי שהוציא לאור את הסינגל 'וביום השבת', ממשיך דביר שפיגל עם יצירה נוספת, המבשרת על צליל חדש וחדשני בעולם המוסיקה והחזנות.מאז שהוא זוכר את עצמו, דביר שפיגל ראה את עצמו כזמר וחזן וכך גם התרשמו סובביו. לפיכך התעמק רבות בנושא ולמד מגוון סגנונות מוסיקליים; החל מחזנות וכלה בנגינה על גיטרה, כשבניהם שלל אפיקים מרתקים.

המחלקה למוסיקה באוניברסיטת בר אילן ומכון תל-אביב לחזנות הם רק שניים מתוך המקומות הרבים בהם התמקצע.

המקומות המקצועיים בהם למד, על אף השוני הקוטבי בניהם, היוו בהמשך דרכו את המתכון המוצלח למוסיקה אותה הוא מפיק, הן כאשר ניגן בתזמורות חסידיות מובילות, כמו אלה של שלמה כ"ץ, תזמורת להבה ועוד.

גם בעולם החזנות לא טמן את ידו בצלחת והשתלב בהצלחה רבה במקהלת החזנים של הבית כנסת הגדול בירושלים ובמקהלת קול רינה, בה אף השתדרג למנצח עם הזמן והופיע איתם ברחבי הארץ והעולם.

השילוב המרתק בין העולמות הוביל את דביר לקונספט מנצח של שילוב בין קטעי התפילה והמוסיקה החזנית אותה למד בבתי הכנסת ובמפגש עם עולם החזנות הקלאסית לבין מוסיקת רוק, מוסיקת עולם וכדומה שאותם למד על הדרכים ובמפגשים בין מוסיקאים. השם המתבקש לפרויקט שכזה הוא חידוש, אשר כשמו כן הוא.

כעת, רואה אור שיר שני מתוך האלבום המלא שעתיד לראות אור אי"ה בחודשים הקרובים בע"ה. השיר נקרא לפיכך על מילות תפילת השחר ובלחנו של ישראל שור. פתיחתו של השיר דומה למדי ליצירת חזנות קלאסית, אולם העיבוד המוסיקלי המפתיע עולה על כל דמיון ונותן ניעור צעיר ורענן ליצירה הכבדה משהו.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מקסים. איזה יופי.  (ל”ת)


  2. טוב ולא טוב  

    אוהב חזנות

;