1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בית המשפט שחרר את 'נשות הטאליבן' שחטפו

בית משפט השלום שחרר את "נשות השאלים" שנעצרו בטענה כי חטפו" את ילדיהם והזניחו אותם | במהלך הדיון נחשף גם שהנשים עברו חיפושים משפילים בתחנת המשטרה

אלי שלזינגר, כ"ט אלול תשע"ח 09/09/2018 09:12

ההר הוליד עכבר אישה מנשות השאלים בבית המשפט אישה מנשות השאלים בבית המשפט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום שחרר את "נשות השאלים" שנעצרו בטענה כי חטפו" את ילדיהם והזניחו אותם.

עורכי הדין איתמר בן גביר ויפעת יפה שייצגו את שתי הנשים הגישו לבית המשפט חומר סודי ממנו עולה כי בין שתי הנשים לבעליהם היו חילוקי דעות על אופן הלבוש של הנשים וההנהגות השונות, עסקן מהקהילה הוא ששכנע את הבעלים להתלונן נגד הנשים ולטעון כי הן "חטפו את ילדיהן".

עורכי הדין גם הוכיחו שמשטרת ירושלים ושירות הרווחה החזירו ילדים של אחרת לביתה (בו נמצאו גם שתי הנשים וילדיהם..) והטענה כי הבית "מלוכלך ומוזנח" הסתברה כבעייתית שעה שהמשטרה החזירה ילד לאותו הבית.

השופט איתן כהן קבע שאינו סבור בוודאות כי המשיבות יודעות היכן נמצאות ילדותיהן וכן הוסיף כי העובדה שאחד הבעלים לא בארץ לא מאפשרת להתקדם בנושא זה. השופט קבע שכאשר אין הוכחה לטענה המרכזית יש להורות על שחרור..

במהלך הדיון נחשף גם שהנשים עברו חיפושים משפילים בתחנת המשטרה, ובנוה תרצה ולא איפשרו להן להקפיד על מצוות ופגעו בכבודן.

בית המשפט קבע כי הנשים ישוחררו למעצר בית של חמישה ימים ויפקידו סך של חמשת אלפים ש"ח

עו" ד בן גביר אומר בתגובה כי,"טוב עשה בית המשפט ערב ראש השנה כאשר שחרר את הנשים שהן קורבן לעלילה ורדיפה. גם לטעמי הנשים הללו לבושות שונה והתנהלותן מעוררת שאלות, אך הפתרון הוא לא להמציא עליהן המצאות ולהכניס אותן מאחורי סורג ובריח. המשטרה חייבת להכיל את השונה ולקבל את האחר".

עו" ד יפה אומרת בתגובה כי, "מלכתחילה הנשים לא היו צריכות להעצר, אורחות חייהן אינן נחשבות כעבירה אנו חיים במדינה דמוקרטית וזכותו של כל אדם להחליט על אורחות חייו ולבושו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;