1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. ?מה חדש

הרבנים מתנגדים: צה"ל כופה למנות משגיחות

למרות שהרבנות הצבאית הביעה התנגדות נחרצת למינוי חיילות כמשגיחות כשרות ומסמסה החלטה של ראש אכ"א מלפני 4 שנים, הנוכחי בתפקיד הורה ליישם אותה תוך חודשים ספורים

קובי עוזיאלי, ד' תשרי תשע"ט 13/09/2018 09:36

הדתה בצבא כרוב משגיחי כשרות בקטיפת כרוביות צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

מסתבר, כי צה"ל דווקא מעוניין בהדתה. על פי הדיווח הבוקר של הכתב צחי דבוש בגל"צ, ישנה הוראה של ראש אכ"א משנת 2014, לגייס חיילות כמשגיחות כשרות, אך זו לא יושמה עד כה.

על פי דיווחו, רוב המשרתים ברבנות הצבאית הינם גברים, בודדות החיילות המשרתות ברבנות, גם אלה המשרתות, הינן בתפקיד פקידותי.

ראש אכ"א הקודם תא"ל חגי טופולנסקי שהדבר הגיע לידיעתו, הורה לפני ארבע שנים לפתוח את תפקיד משגיחי הכשרות גם לנשים, הוא הנחה את הרבנות הצבאית לבנות הכשרה מתאימה ולהתחיל לגייס חיילות למערך הכשרות, כדי שהן תשמשנה כמשגיחות.

אלא שמבדיקת גל"צ עלה, כי ארבע שנים אחרי ההחלטה, הרבנות הראשית עדיין לא יישמה. עוד לא נבנה מערך הכשרה ייעודי עבורן וקציני הרבנות הצבאית החליטו שההנחייה אינה מקובלת עליהם.

בעקבות פניית גל"צ לראש אכ"א הנוכחי תא"ל מוטי אלמוז, הוא גילה כי הרבנות הצבאית התעלמה מהוראתו של קודמו בתפקיד, לדבריו, הוא לא היה מודע להוראה ולכך שהיא עדיין לא יושמה. על פי הפרסום, הורה ראש אכ"א ליישם את ההחלטה מיד ובתוך חודשים ספורים תתגייסנה חיילות למערך הכשרות והן תשמשנה כמשגיחות כשרות ראשונות בתולדות צה"ל.

  

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הרס"ר יעשה מהם קציצות  

    רס"ר מטב"ח

  2. עוד הסתבכות של החרדים  (ל”ת)

    נתנאל מעודה