1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. הלכה

לקראת שנה חדשה: אלו השאלות הנפוצות על כשרות מזגני אלקטרה

כחמשה חודשים לאחר שיצאה ענקית המיזוג, אלקטרה, עם בשורת מזגנים כשרים למהדרין, מוכיח הציבור כי הוא מעריך את ההשקעה למען הידור מצווה. מתחילת חודש הרחמים והסליחות ניכרה תכונה גדולה יותר בחנויות, ובעלי עסקים דיווחו על עלייה משמעותית בהתעניינות במזגני אלקטרה הכשרים למהדרין

2כתבה אינפורמטיבית, ח' תשרי תשע"ט 17/09/2018 13:59

F160626YC008.JPG צילום: Yaakov Cohen/Flash90

בשיחה עם אנשי מערך הכשרות של הרב רובין שליט"א, לקראת השנה החדשה, עלו השאלות הנפוצות ביותר שמעניינות את הקהל הרחב מאז הפצת הבשורה.

 • ש: האם המזגנים מספיק טובים לאלו שמחמירים מאוד לכל השיטות?
  ת: חד משמעית כן. המזגנים הם מלכתחילה לכל השיטות, גם לאלו שמחמירים ואין איתם שמץ של בעיה.
 • ש: האם המזגנים עובדים על חיישנים?
  ת: בהפעלת המזגן בשבת, כל החיישנים מכובים ולכן אין כל חשש בשימוש בהם.
 • ש: האם כל המזגנים בהכשר הרב רובין שליט"א?
  ת: לא כל המזגנים בהכשר של הרב רובין שליט"א. מאחר ורצינו להגיע לכל השיטות המחמירות, לא יכולנו לקחת על עצמנו את כל סוגי המזגנים. יש רשימה מסודרת שאפשר למצוא אותה ולדעת אלו מזגנים כשרים למהדרין.
 • ש: האם אסור להשתמש במזגן אחר?
  ת: יש הרבה רבנים שמתירים להשתמש במזגן אחר. אם אנשים רוצים להחמיר, ולהשתמש במוצר שהוא מהודר מלכתחילה, ממילא כשרוכשים מזגן חדש, כדאי לרכוש את המזגן שיש עליו הכשר והוא מהודר מלכתחילה.

בין השאלות הנפוצות, עולה הצורך בהסבר על מכשיר ה'שבתטק', שמעביר את המזגנים ממצב של איסור להיתר:

ה'שבתטק' הנו מכשיר הותקן קבוע על הקיר מול המזגן. המזגן יפעל באופן קבוע וזהה ללא תלות במה שקורה מסביב. במצב שבת המזגן אינו פועל על פי טמפרטורה שנקבעה בשלט, אלא על פי עוצמת הקירור או החימום שנבחרו. במצב שבת, הרגש שבד"כ מפעיל את המדחס, מושבת. המדחס פועל במשכי זמן קבועים על פי העוצמה שנבחרה וכך נמנעת הפעלתו אפילו לא בגרמא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.