י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
לקראת ההפגנה

גפני מצנן: 'לא ניסו לפתור את חילול השבת'

יו"ר ועדת הכספים מגיב לחילולי השבת במרכז העיר בני ברק: "אני מאמין שאפשר למצוא פתרון לבעיה, דיברתי עם ראש העיר" | וגם: מה יקרה עם העבודות ביום כיפור | התיעוד המלא

גפני מצנן: 'לא ניסו לפתור את חילול השבת'
חבר הכנסת משה גפני צילום: באדיבות המצלם

יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני, מתייחס היום (שני) לחילולי השבת בעבודות הרכבת הקלה בעיר בני ברק ואומר כי הוא פועל למנוע את המשך העבודות.

במהלך דיון בוועדת הכספים אמר חה"כ גפני משה גפני כי שוחח על כך עם מנכ"לית משרד התחבורה, שאמרה כי העובדים במקום אינם יהודים ושמדובר בכלי כבד, שלא ניתן לעצור את הפעילות שלה.

לדברי יו"ר הוועדה, "אפשר לפתור את הבעיה ולפי דעתי זה לא נעשה עד עכשיו, לפעמים יש בעיות של שבת שזה יכול להגיע לממדים של מלחמת דת ומדינה כי זה דברים טכניים, שאפשר לסדר אותם ונראה לי שזה הולך לכיוון הזה".

גפני בהתייחסות לחילולי השבת בבני ברק

חה"כ גפני עדכן בדיון כי, הוא ביקש מראש העיר לפעול בנושא שלדבריו, "ביקשתי מראש העיר (חנוך זייברט א.ק.) שידבר עם מנכ"לית משרד התחבורה ואני מקווה שהם יגיעו לפתרון, היא (מנכ"לית משרד התחבורה) טוענת שעובדים שם רק סינים וערבים ושזה מכשיר מאוד כבד".

גפני הוסיף וציין כי שאל את מנכ"לית משרד התחבורה האם העבודות ימשכו גם בעיצומו של היום הקדוש היום הכיפורים, "היא אמרה שהם נערכים עכשיו לעצור את זה", סיים את דבריו.

כזכור, היום דיווח 'בחדרי חרדים' כי, לאחר ישיבה הבוקר (שני) בלשכתו של ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, יחד עם נציגי הכלל חסידי, נציגי ש"ס ונציג הפלג הירושלמי, הוחלט על סדרי המחאה בשבת הקרובה שבת האזינו ערב חג הסוכות. 

על פי המידע שהגיע ל'בחדרי חרדים', המחאה תחל עם כניסת השבת, לאחר שבכל בית כנסת יסיימו תפילת מנחה של ערב שבת, יצעדו המתפללים עם הרבנים לכיוון המחאה, שתתפרס מצומת הרחובות ז'בוטינסקי רבי עקיבא, עד לצומת גהה - קוקה קולה, כאשר כל מנין יילך למקום הקרוב אליו חלק לגהה חלק לז'בוטינסקי. 

כל בית כנסת ובית כנסת, יקיים מנין לחוד של קבלת שבת וערבית ובכך תהיה המחאה על כבודה של השבת, הנרמסת בעיר התורה והחסידות, מזה חודשים ארוכים. יצויין שב'דגל התורה' לא השתתפו בישיבה. 

ראש העיר זייברט הודיע למשטרה כי מדובר במחאה ולא בהפגנה אלימה, ולכן לא צריך אף לא שוטר אחד. למרות זאת, המשטרה מצידה החליטה לסגור את הכביש עוד קודם כניסת השבת, כדי למנוע פעולות בלתי הולמות של מפגינים. 

כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', האדמו"רים חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, קראו הבוקר במכתב לצאת ולמחות, "אנו פונים אל שלומי אמוני ישראל הדרים בבני ברק, לצאת בחובת מחאה על שם שמים שנרמס מעל ומתחת הארץ. וביום השבת הקרובה לסדר "הובו גודל לאלוקינו" להשתתף בתפילת רבים ברחובה של עיר, במקום בו מנסים רח"ל לרמוס את כבוד השבת ונותנה, ודברי חכמים בנחת נשמעים".

המחאה הגדולה שבה צפויים ליטול למעלה ממאה אלף איש, מגיעה לאחר שבשבת האחרונה הופרו הסיכומים, והתקיימו עבודות בנייה בתוואי הרכבת בבני ברק, דבר שהוביל להפגנה של 'הפלג הירושלמי' בעיצומה של השבת.

משה גפני חילול שבת חנוך זייברט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד