1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

בזמן נעילה: סלע נזרק לעבר הנשים שהתפללו

כלי תקשורת בפולין מדווחים, כי בזמן תפילת נעילה נזרק סלע לבית כנסת בגדנסק שבצפון פולין, הסלע נפל סנטימטרים ספורים מהנשים שעמדו והתפללו, שבחסדי שמים ניצלו

יענקי פרבר, י"א תשרי תשע"ט 20/09/2018 16:37
תגיות:

ניצלו בנס אנטישמיות בפולין.jpeg

כלי תקשורת בפולין מדווחים, כי בזמן תפילת נעילה נזרק סלע לבית כנסת בגדנסק שבצפון פולין, הסלע נפל סנטימטרים ספורים מהנשים שעמדו והתפללו, שבחסדי שמים ניצלו.

הקהילה היהודית בגדנסק פרסמה את המקרה בדף הפייסבוק של הרשמי של הקהילה, והביעו זעזוע עמוק מהתקרית האנטישמית.

בדיווח שהתפרסם על ידי הקהילה היהודית נכתב, "היו שם ילדים. הסלע עף כמה סנטימטרים מהמקום שבו עמדו הנשים". בהודעת מטעם הקונגרס היהודי נמסר, "ההתקפה על בית כנסת בפולין ביום כיפור היא מטלטלת ובזויה בפני עצמה, אך עוד יותר לנוכח הטרגדיה הנוראית שבוצעה על אדמת פולין במהלך הכיבוש הגרמני בשנות השואה. אנחנו מעריכים את הגינוי של ראש העיר גדנסק, ומקווים שדעתו מייצגת את רשויות פולין".

התקיפה האנטישמית בבית הכנסת. צילום: משטרת גדנסק

הזורק האלמוני זוהה באמצעות מצלמות האבטחה, והמשטרה מחפשת אחריו. הקונגרס היהודי העולמי פרסם הצהרה, בה גינה בחריפות את הפיגוע.

ראש העיר של גדנסק גינה את האירוע, ואמר: "אני דוחה את ההתנהגות הזו,וסומך על המשטרה שתתפוס את הזורק, אני מתנצל בפני הקהילה היהודית בגדנסק, אנו מכבדים את כל הדתות ואינם מקבלים מעשים של בריונות".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.