1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

באישון ליל: ראש הישיבה הגיע לבקש מחילה

פרטים חדשים על אודות פטירתו של גאב"ד סאטמר בני ברק, בעת תפילת מוסף של יום הכיפורים ובקשת המחילה באישון ליל של ראש הישיבה

משה ויסברג, י"ד תשרי תשע"ט 23/09/2018 10:17

מיתת הנשיקה של הגאב"ד ר"י סאטמר הגה"צ רבי חיים צבי מייזליש ר"י סאטמר הגה"צ רבי חיים צבי מייזליש צילום: דוד כהן, פלאש 90

במהלך יום הכיפורים הלך לעולמו הגאון הצדיק רבי אליהו כץ זצ"ל, אב"ד קהילת סאטמר בבני ברק, לאחר שבשנים האחרונות נחלש ולא יצא מביתו.

ימים ספורים, לאחר שנטמן למנוחת עולמים, נודע ל'בחדר חרדים' כי הגר"א זצ"ל התפלל את תפילות יום הכיפורים בביתו ברח' ישמח משה בקרית סאטמר, עם מנין מצומצם שהורכב מבני משפחתו, אך הוא עצמו שהה בחדר סמוך יחד עם בנו העסקן רבי יעקב כץ.

לפתע עת שהגיעו המתפללים לתפילת 'ונתנה תוקף', כשאמרו את המילים "מי יחיה ומי ימות", הוא נפטר באופן פתאומי לעיני בנו שיודע ובקי בתחום הרפואה, אשר ניסה להחיותו אך הבין כי היתה זו מיתת נשיקה והאב הגדול איננו עוד בין החיים. 

הגר"א כץ זצ"ל

ל'בחדרי חרדים' נודע עוד, כי במהלך מסע הלוויה השתתף ראש ישיבת סאטמר בבני ברק הגה"צ רבי חיים צבי מייזליש, רק במסע ההספדים, אך לא הספיד וכן לא ליווה את המיטה, בכד להימנע מחיכוכים עם הקהל.

נציין כי לאורך השנים מאז הגיע הגרח"צ לשמש כראש ישיבה, נוצרו מתיחויות בינו לבין הנפטר, בעיקר על רקע פתיחת בית מדרש נוסף לחסידי סאטמר בבנין ישיבה בשכונת זכרון מאיר.

עם זאת, באישון ליל מוצאי יום הכיפורים, שעות ספורות לאחר שנטמן הגר"א כץ זצ"ל, בין רגבי בית החיים זכרון מאיר בבני ברק, הגיע הגרח"צ מייזליש כשהוא מלווה בבניו וכמה ממקורביו וערך בקשת מחילה מיוחדת מהנפטר כמקובל במנין בני אדם. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למה לחכות עד שאגיע לבקר  

    מלאך המוות

  2. כל הכבוד  

    זעליג

;