1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

בעקבות האסונות: הרבנים נגד האופניים החשמליים

לאור ריבוי האסונות עם מעורבות אופניים חשמליים, גם בתככי הציבור החרדי, בכירי רבני הקהילות באשדוד יוצאים במכתב מיוחד נגד המוצר המסוכן: "כמה כואב לראות בחור או אברך על אופניים חשמליים כשהוא מדבר בטלפון"

משה ויסברג, כ"ה תשרי תשע"ט 04/10/2018 11:23

פיקוח נפש הרבנים רבי אברהם אלטמן, רבי שמואל דוד גרוס ורבי ישראל בונים שרייבר הגר"א אלטמן, הגרש"ד גרוס והגרי"ב שרייבר צילום: שוקי לרר

בעקבות האסונות הרבים שהתרחשו בקרב רוכבי האופניים החשמליים, כשלאחרונה פורסם הנתון המדאיג, כי 16 רוכבי אופניים חשמליים נהרגו רק בשנה האחרונה.

ובעקבות תאונה קשה שהתרחשה ברובע ז' בעיר אשדוד, יוצאים רבני העיר אשדוד במכתב חריף נגד השימוש באופניים חשמליים.

את המכתב החריף כתב ראש ישיבת 'עטרת צבי' הגאון רבי אברהם אלטמן, כשאליו מצטרפים הגאון רבי שמואל דוד גרוס, רב חסידי גור והגאון רבי ישראל בונם שרייבר גאב"ד אשדוד.

במכתבם כותבים הרבנים: "לאחר ששמענו כי קיים זלזול גדול, דווקא בציבור שלנו ובאזורים שלנו בחוקי התנועה שנקבעו לשמור על חיי אדם".

"כמה כואב לראות בחור או אברך על אופניים חשמליים כשהוא מדבר בטלפון, יש לעורר על כך מצד לא תעמוד על דם רעך וכן מצד החילול השם שיש בדבר".

על המכתב של הגר"א אלטמן הוסיף הרב גרוס כי "לאור המקרה שהולך רגל נפגע מהאופניים הנ"ל הרי שהדבר גובל בפיקוח נפש ויש לדאוג שהם לא יבואו ולא ימצאו במחננו".

גאב"ד אשדוד הגרי"ב שרייבר, הצטרף אף הוא וכתב כי "הדברים לעיל הם פשוטים ונכונים ובוודאי חובה גמורה להיזהר בדבר זה מאוד".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רוכבי האופנים עוברים ברמזור אדום ופוגעים בהולכי רגל  

    הבעיה רק בטלפון?

;