1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

בישיבה הליטאית מבקשים: להתחזק בשירה בליל שבת

לצד הבטחה על שדרוג האוכל: מבקשים בישיבת מיר ברכפלד מבחורי הישיבה להתחזק בשירה ובזמרה בסעודות שבת מתונות • במודעה שנתלתה בישיבה נכתב: "ראינו בזה צורך לרומם את השבת הקדושה"

משה ויסברגג' חשון תשע"ט 12/10/2018 16:46

סעודות מתונות מיר ברכפלד (17) בחורי ישיבת מיר ברכפלד בחדר האוכל

בישיבה הליטאית מיר ברכפלד מבקשים מהבחורים עם תחילת זמן החורף להתחזק בשירה בסעודות שבת קודש בישיבה, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

במודעה שנתלתה בישיבה נכתב: "לבני הישיבה הק', הן ימי שבת קודש הם ימים נשגבים והתעלות לכל אחד ואחד, בפרט לבני הישיבה הקדושה העמלים בתורה הקדושה, ראינו בזה צורך לחזק גם את סעודות השבת בשירה ובזמרה ובסעודות מתונות יותר שירומם את השבת הקדושה". 

עוד נאמר: "על כן בני הישיבה הקדושה מתבקשים לרומם את הסעודות בדברים הנזכרים לעיל; ובזכות השבת נזכה לברכה והצלחה בכל מילי דמיטב". 

בנוסף נכתב בסוף המכתב כי "סעודות ליל שבת ישתדרגו כפי הצורך. וזמני הסעודה בבוקר בשעה 10:30. חלוקות עוגות בשבת בשעה 2:30 בצהריים וכל בחור יכול לקחת כפי הנצרך לו".

יש לציין כי בהרבה מהישיבות לא מקפידים על שירה ובחורי הישיבות מסיימים את הסעודה מהר בכדי שיוכלו להספיק ללמוד. יש בחורים גם שמעדיפים לאכול אצל משפחות ואברכי הישיבה הנותנים אוכל יותר משופר מאשר בישיבה. 

 
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;