י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
מאוכזב מה'מועצת'

לפיד מסית: "החרדים מפחדים. זו הזדמנות"

הפגרה הסתיימה וח"כ יאיר לפיד חוזר למסע ההסתה נגד הציבור החרדי • "הממשלה אפילו לא העמידה פנים שהיא מחליטה על משהו. היא חיכתה לבוסים האמיתיים שלה", אמר לפיד

לפיד מסית: "החרדים מפחדים. זו הזדמנות"
לפיד צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

ח"כ יאיר לפיד נשא דברים בפתח ישיבת סיעתו בכנסת, וניצל את ההזדמנות לתקוף את נתניהו ואת הממשלה הנוכחית, "השיקול היחיד של נתניהו הוא פוליטיקה. אין שום דיון ערכי. אין שום דיון על מה טוב למדינה. אין שום עקרונות שהממשלה הזו מוכנה להילחם עליהם. הם עסוקים רק בקואליציה הזו, בקואליציה הבאה, בשותפים, ואיך להישאר בכיסאות".

בדבריו המשיך למסע ההסתה שהוא מנהל נגד המגזר החרדי ואמר, "אתמול אמורה הייתה להתקיים ישיבה של ראשי הקואליציה. היא בוטלה. ההסבר לביטול היה שאין טעם לכנס את ראשי הקואליציה כל עוד מועצת גדולי התורה לא החליטה על עמדתה לגבי חוק הגיוס. הממשלה אפילו לא העמידה פנים שהיא מחליטה על משהו. היא חיכתה לבוסים האמיתיים שלה".

לפיד קרא לממשלה לאשר את חוק הגיוס של יש עתיד, "אין שום סיבה לחכות. החרדים מפחדים. יש פה הזדמנות. את חוק הגיוס אפשר להעביר כלשונו. אסור לשנות בו אף מילה. שר הביטחון התחייב על זה לצה"ל, לרמטכ"ל, לציבור הישראלי. אף מילה. זה חוק טוב, ונכון. הרבה יותר חרדים יתגייסו. הרבה יותר חרדים ייצאו לשוק העבודה", אמר לפיד.

לפיד לא חסך במילים כדי לתקוף את ראש הממשלה, "נתניהו לא עשה את זה עד עכשיו מפני שהשיקול היחיד שלו הוא פוליטיקה. אין שום דיון ערכי. אין שום דיון על מה טוב למדינה. אין שום עקרונות שהממשלה הזו מוכנה להילחם עליהם. הם עסוקים רק בקואליציה הזו, בקואליציה הבאה, בשותפים, איך להישאר בכיסאות. הם כל כך עסוקים בזה, הם כל כך עסוקים בעצמם ובהישרדות הפוליטית שלהם, ששום דבר כבר לא עובד".

לדברי יו"ר 'יש עתיד', "הרוסים הולכים לנו על הראש בסוריה. יחיא סינוואר הולך לנו על הראש בעזה. הקבינט הפך לגנון שבו נתניהו איבד שליטה על השרים. הגירעון בתקציב פתאום זינק. הדבר היחיד שהם ממשיכים לעבוד בו במרץ זה לסכסך ולפלג ולהסית ולנסות לגרום לנו לשנוא ולכעוס אחד על השני". את דבריו סיים לפיד בקריאה לבחירות: "הגיע הזמן לבחירות. יש עתיד מוכנה לבחירות. אני מוכן לבחירות״.

לפיד חוק הגיוס יש עתיד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד