1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כמחצית משטחי יערות בארי וכיסופים - נשרפו

סיכום טרור העפיפונים: למעלה מ-12,000 דונם נשרפו בחצי השנה האחרונה רק ביערות קק"ל

אלי שלזינגרז' חשון תשע"ט 16/10/2018 15:22

טרור העפיפונים שריפה בעוטף עזה מטרור האש שריפה בעוטף עזה מטרור האש צילום: איציק לוגסי, קק״ל

לאחר שישה חודשים של טרור העפיפונים בהם שולחים תושבי רצועת עזה עפיפוני תבערה במטרה להצית יערות ושטחים חקלאיים בעוטף, הכינו קק"ל דו"ח מסכם לתקופה. על פי הדו"ח, מאז החל טרור העפיפונים ב-10 בחודש אפריל, לפני חצי שנה בדיוק, נגרמו יותר מ-1,100 שריפות ביערות קק"ל שכילו כ-12,000 דונמים של חורש טבעי ויער נטוע אדם.

לשם ההשוואה – שטח יערות קק"ל בעוטף עזה הוא 21,000 דונם. כלומר יותר ממחצית משטחי היערות נשרפו בחצי השנה האחרונה.

"השבוע אנו מציינים חצי שנה בדיוק של תופעת טרור העפיפונים שגרמה ליותר מאלף שריפות שכילו שנים-עשר אלף דונם מיערות הנגב המערבי" אומר דניאל גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל. "למרות שגל השריפות ממשיך גם היום, בזכות עבודה משותפת עם כיבוי והצלה, רשות הטבע והגנים, אנשי הישובים, מתנדבים, וצה"ל, אנו מצליחים להשתלט על הדליקות במהירות. בחצי השנה האחרונה כל הגופים באזור התאחדו ויחד בנינו מודל עבודה כדי לתפוס את השריפות כשהן עדיין קטנות".

לוחמי האש בשריפה כתוצאה מטרור הבלונים. צילום: כב"ה דרום

רבים מהעצים שנשרפו באלפי השריפות השונות, ניטעו על ידי אנשי קק"ל במהלך השנים. חלקם אף ניטעו על ידי העובדים הנוכחיים שנלחמים נגד השריפות: "אין תחושה איומה יותר מלראות את מה שבראת ויצרת עולה באש" ציין גיגי בנושא. "הנזק הוא כמובן ישיר לצמחים, לבעלי החיים, וכמובן לתושבי האזור הסובלים מזיהום אוויר, הרס של מקומות תיירות ופנאי ואף סכנה לחיים. למרות זאת, אנו יחד עם תושבי המקום לא מרימים ידיים, פועלים נגד השריפות ולמען נטיעות חדשות נוספות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;