1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. סטיילינג

חורף? כך תאירי את הבית

רוצה להאיר את הבית, ויחד עם זה להעניק תחושת חמימות? • באלו נורות כדאי להשתמש? • אורות עמומים? • נורות הלוגן או ליבון? • לבן או צהוב? • ומהי תאורת אווירה? • הכול על האור ועל התאורה
תמי גיל, בחדרי חרדים, ו' טבת תשע"ב 01/01/2012 09:40

תאורה מחסני תאורה (1)ימי החורף מחשיכים לנו את הבית. זה הזמן להאיר אותו בעזרת תאורה מתאימה.

למוטי ישראלי, יועץ תאורה ראשי ברשת מחסני תאורה, יש עבורך כמה עצות טובות בנושא.

"תאורה נכונה יוצרת חלל חם, נעים ומזמין" הוא אומר, ומוסיף כי "בימי החורף הקרים ניתן בעזרת כמה טיפים קטנים ונכונים להפיק בחלל הבית תחושת חמימות וחיוניות".קחו עמעם: טיפים לחורף

להלן טיפים ועצות לשימוש נכון בתאורה בימי החורף, כפי שמביא לנו אותן מוטי ישראלי:

1. באזורים בבית (או במשרד) בהם השימוש בתאורה משתנה, במהלך היום תאורה פרקטית ובלילה תאורה אוירה, ניתן לעמעם את האור באמצעות התקנת עמעם או מה שקרוי 'דימר'. הדימר חסכוני ויעיל, מעניק מספר מצבי תאורה, חוסך בצריכת החשמל ומאריך את חיי הנורות.

2. בעמעם סטנדרטי רצוי להשתמש בנורות מסוג הלוגן או ליבון. לנורות פלורסנט ישנו עמעם מיוחד ואביזר נוסף (משנק) שצריך להתקין לטובת עמעום.

3. ניתן להשתמש בעמעם אלחוטי, מוצר שיכול להסתנכרן עם שלט סטנדרטי.

4. תאורת אווירה היא למעשה תאורה שבה אנו לא רואים את מקור האור, אלא חוווים את שטף התאורה בחלל.

5. ניתן להשתמש בגופים שקועים בהם הנורה ממוקמת בתחתית הגוף, או לחילופין בתאורת קיר שממוקמת מעל גובה העיניים. מומלץ להשתמש בגופי תאורה שמאירים כלפי מעלה (UP-LIGHT), וב UP-DOWEN, כשהמנורה ממוקמת בגובה העיניים.

6. במידה ואין מקור אור נוסף על הקירות, או לא רוצים לעמעם את התאורה המרכזית מומלץ להוסיף מנורת עמידה ליצירת האווירה הרצויה.

לבן או צהוב? עוד טיפים

1. אור לבן מעניק תחושה קרה, נקייה ורחוקה, בעזרתו ניתן ליצור תחושות של גובה, רוחב או עומק. לדוגמא: חלל נמוך שנשתמש בו בתאורה נסתרת -בגוון לבן כלפי התקרה, יראה גבוה יותר.

2. חלל מלבני יראה ריבועי, אם נשלב בו אור לבן כלפי הקירות הארוכים, ואור צהוב כלפי הקירות הצרים.

3. בחלל כהה מומלץ להשתמש בתאורה צהובה בלבד, מאחר ותאורה לבנה תגרום לחלל להראות חשוך יותר ותעוות את הצבעים.

4. אור לבן מומלץ למשרד, מטבח, חדר-עבודה או שולחן מחשב. אור צהוב מומלץ באזורי מנוחה ובילוי: חדרי שינה, פינות אוכל, חדרי סלון.

חורף חם ונעים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.