י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
צפו בתיעוד

הגר"ש פרץ בבכי: "מתביישים שהם ספרדים"

בכינוס גדולי ישראל, בראשות מועצת חכמי התורה וראשי הישיבות, נשא נשיא המועצת נאום מרגש על גודל המערכה הצפויה למפלגת ש"ס בזירה המוניציפלית • ״ליוויתי את מרן הרב עובדיה 80 שנה. אני מתפלל היום ואומר לו, אני ליוויתי אותך - עכשיו אתה תלווה אותי״, אמר • צפו בתיעוד

הגר"ש פרץ בבכי: "מתביישים שהם ספרדים"
נשיא המועצת במהלך הכנס צילום: יעקב כהן

בכינוס גדולי ישראל מועצת חכמי התורה וראשי הישיבות שהתקיים היום בהיכלה של ישיבת פורת יוסף, נשא נשיא המועצת הגר״ש כהן דברים נוקבים ומרגשים.

באסיפת גדולי ישראל השתתפו חברי מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני, הגר"מ מאיה, הגר"ד יוסף, וכן הגר"י כהן ר"י יקירי ירושלים, הגר"ש בן שמעון גאב"ד בני ברק, הגרב"צ מוצפי, הגר"נ בן שמעון, הגר"פ קורח, הגר״ש בצלאל מראשי ישיבת פורת יוסף, הגר"מ בן שמעון ר"י אור אליצור, הגר"י סיטון ר״י משכן חיים, הגר"מ אלבז ר"י שבות יהודה, הגר"מ מדינה רבה של הרובע היהודי. ועוד.

בפתח הכינוס נשא יו״ר ש״ס השר אריה דרעי דברים על המערכה המוניציפאלית של תנועת ש״ס בכל רחבי הארץ ועל האתגרים הרבים ודרכי הפעולה כדי להביא להישגים רבים עבור הציבור הספרדי ברחבי הארץ.

בתחילת דבריו של נשיא המועצת הגר״ש כהן הוא פרץ בבכי ואמר: ״אני מסכן אם אחשוב שמישהו בא לכבודי. מה אני מה חיי, ברוך ה׳ שזיכה אותי הקב״ה ללמוד וללמד. אבל הייתי שמונים שנה עם מרן רבנו עובדיה זצוק״ל. ידעתי מה זה אהבת תורה. מה זה שאין לו שום דבר בחיים רק תורה. רק תורה.

״ה׳ זיכה אותנו להקים את תנועת ש״ס זה היה הרב שך שהבין שצריך לספרדים בית. הוא הביא את כל הרבנים הספרדים שאני אדבר איתם ואוכיח אותם. הם הראשונים שחתמו לי. הייתי לבד, והם עשרה נציגים. זה כבודו של ה׳ יתברך. מה אנחנו רוצים, גאווה? מחפשים כיסאות?

בשלב הזה דיבר ראש הישיבה על הזכות הגדולה של מרן רבי עובדיה יוסף זצ״ל שהקים עולה של תורה והשנה התחילו 8,000 ילדים במוסדות התורניים. ״זה אדם שלא הפסיק ללמוד ולא היה לו כלום בעולם חוץ מתורה״.

בדבריו על השר אריה דרעי בפני כינוס גדולי ישראל אמר: ״איך זיכה אותנו הקב״ה בראש תנועה כזה. אני אומר לכם אני 40 שנה איתו - מעולם לא רימה אותי. תמיד אמר לי בדיוק מה שצריך. ורואים את הפעולות שלו״.

חכם שלום כהן: ראשי ישיבות מתביישים לומר שהם ספרדים

״קורח כל מה שעשה, מפני שהיה לו קנאה. חייבים לשמור על המידות כשרות. מי שיש לו מידות רעות לא מבין את התורה שלומד. זכה רבנו עובדיה יוסף זצ״ל, כמה תורה הקים.

״יש ראשי ישיבות שהם מתביישים לומר שהם ספרדים. למה אתה מתבייש? מה חסר לך? אני נולדתי בישיבת פורת יוסף, חייתי עם החכמים הייתם צריכים לראות איך כל הרבנים הגדולים מעריכים את הרבנים שלנו. כמה היו באים ללמוד בישיבה. למה נהיה קטנים בעינינו?

נשיא המועצת הוסיף ואמר שהוא ליווה את מרן רבנו עובדיה יוסף 80 שנה. ״כשאני מתפלל אני אומר לו, רבי עובדיה. אני ליוותי אותך כל החיים, עכשיו תלווה אותי״.

״אני לא מזלזל בשום מפלגה חרדית. אבל אנחנו צריכים לעבוד למען חברנו. יש לנו שכונות שצריך לטפל בהם. זה הציבור שלנו הספרדי.
״כל אחד צריך להשפיע ולומר ברורות. רק תנועת ש״ס. ובירושלים רק משה ליאון לראשות העיר. כמו״כ השתתפו באסיפת גדולי ישראל, חברי הכנסת של תנועת ש״ס שהתברכו לקראת המערכה הגדולה מחר.

הרב שלום כהן נשיא המועצת בכי ש"ס הרב עובדיה ספרדים ראשי ישיבות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד