1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

החלום המסעיר של הר"מ שנפטר פתאומית

פטירתו של הרב יונגרייז מ'אור ישראל' הכתה בהלם את תלמידיו הרבים • בהלוויתו סיפר ראש ישיבת 'אור ישראל', הגר"מ רבינוביץ, כי מרן הרב שך בא למנוח בחלום ואמר לו "בוא אלי" • הסיפור המלא

משה ויסברג, כ"ד חשון תשע"ט 02/11/2018 11:22

"נתן לו יד ואמר לו בוא אליי" 6d216417-989e-4550-bfb7-c72c60d07fdf.jpg מרן הרב שך זצ"ל לצד תלמידו הגאון רבי נתן נטע יונגרייז זצ"ל

סיפור על חלום מפעים מסעיר בימים האחרונים את תלמידיו של הגאון רבי משה נתן נטע הלוי יונגרייז זצ"ל ר"מ בישיבת אור ישראל לצעירים בפתח תקווה שנפטר בפתע פתאום ביום שלישי השבוע.

כהקדמה לסיפור החלום יש לציין כי הרב יונגרייז זצ"ל היה תלמידו חביבו של מרן הרב שך זצ"ל בישיבת פוניבז' שאהבו וקרבו בקרבה יתירה ואף היה השדכן שלו בעת אירוסיו שנישא לרעייתו בת הגאון רבי שלום שוורצר.

במסע הלוויה שיצא מהישיבה בפתח תקווה סיפר הגאון רבי מרדכי רבינוביץ ראש ישיבת 'אור ישראל' על גדלותו של הרב יונגרייז וסיפר כי מספר ימים לפני הסתלקותו הוא סיפר לו בשמחה כי הוא חלם שמורו ורבו מרן הרב שך בא אליו בחלום ונתן לו יד ואמר לו "בוא אלי" ויהי הדבר לפלא בעיני כל השומעים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בני המשפחה אף מספרים את הדברים בשבעה למנחמים ומציינים כי אביהם הרב יונגרייז הלך אחרי החלום להתפלל על ציונו של מרן הרב שך וזה היה בדיוק ביארצייט של הרב שך זצ"ל בט"ז חשוון. 

פטירתו הפתאומית בדמי ימיו ובשיא פריחתו התקבלה בהלם וכאב רב אצל כל מכריו בכלל, ואצל תלמידיו ובני משפחתו בפרט שעדיין מתקשים לעכל את העובדה כי הוסרה מהם עטרת תפארתם שמסר שיעורים במשך חצי יובל שנים מבלי שהחסיר אפילו יום אחד. 
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למדתי אצלו  

  צדיק

 2. עצוב מאד!!!  

  תלמיד מובהק

  • הקב"ה עשה מעולה! עולם נקי לקראת משיח (ל”ת)

   יעבץ

 3. מוסר השכל  


 4. א מתנגדישע חסידישע מעשה.  

  ר״י

 5. לרגע הצטערתי. עכשיו שהוא תלמידו אז רווח ליהודים  (ל”ת)

  יעבץ