1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

הנגבי: "יגאל עמיר היה ממש מחבל מתאבד"

השר צחי הנגבי (הליכוד) שוחח גם גיא פלג ברדיו 103fm על ההחלטה לנאום בעצרת הזיכרון לציון 23 שנים לזכר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל: "גם השמאל כינה בעבר את שרון ואת ובגין רוצחים"

מנחם הירשמן, כ"ו חשון תשע"ט 04/11/2018 18:59

השר צחי הנגבי (יונתן זינדל, פלאש 90) יונתן זינדל, פלאש 90

לזכר 23 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל התקיימה אמש (מוצ"ש) עצרת פוליטית, ובה נאם גם השר צחי הנגבי (הליכוד) שדבריו נענו בקריאות בוז צורמות מהקהל.

ח"כ תמר זנדברג ('מרצ'), אמרה: "הבוקר נציין את ה-4 בנובמבר. ביום הזה נרצח ראש ממשלה בישראל. צחי הנגבי חבר היום בממשלה בראשות בנימין נתניהו שמשתמשת בהסתה ככלי המרכזי שלה נגד השמאל והערבים. קוראים לנו בוגדים. אני לא משתמשת במילה הזו כי היא מעבירה בי צמרמורת מאז רצח רבין".

כשנשאלה אם היא רוצה שרצח ראש הממשלה יצוין רק בידי מפלגות השמאל השיבה: "מי שמרגיש לא בנוח כדי שיפסיק לעשות קמפיין של 'הערבים נוהרים לקלפיות', ולהפסיק לקרוא לאנשי שמאל בוגדים. בוודאי שלא הייתי מזמינה את נציגי הממשלה. כשרבין נרצח הימין ישב באופוזיציה. אני לא שרקתי בוז לצחי הנגבי, מי שצעק בוז הוא קהל מחנה השלום שמרגיש שיורקים עליו ומזמינים לעצרת פוליטית את נציג הממשלה. זו לא העצרת ממלכתית בהר הרצל ולא טקס. כל שנה בכיכר יש אלפי אנשים רוצים להזכיר שהיה כאן רצח פוליטי. כדאי שנבין איפה אנחנו נמצאים, שיש כאן מחנה עצום שלא מוכן להתנצל על כך שהוא רוצה שלום ומותר לו להתקומם".

 

לשיחה הצטרף השר צחי הנגבי ('הליכוד') שהגיב לדברים: "זה לא היה מפתיע כי אירוע זה כבר היה מתוכנן לאורך שבועות, כולנו עקבנו אחרי הרשתות החברתיות בה קראו לאנשים להגיע עם חצוצרות ומשרוקיות. ידעתי שהנאום שלי מדבר על אחדות וחודר ללבבות, והיה לי קצת עצוב שאנשים שטענו שרצו לשמוע מה יש לי לומר לא היו מוכנים לשמוע אותי מדבר כבר מהמילה הראשונה. זה היה מאכזב. אני לא דיברתי רק לאנשים בכיכר, אלא גם לאנשים בבית ולהעם שעקב ורצה לשמוע את דברי הפיוס המייצגים גם אותו".

כשנשאל אם יסכים לנאום בשנה הבאה בעצרת אמר הנגבי: "בוודאי, ביקשתי שיזמינו אותי גם בשנה הבאה. זו לא הייתה אמורה להיות עצרת פוליטית. מארגני המחאה לא היו מטעם תנועה פוליטית, ולכן הגעתי. כל השנים הסתייגתי מכך שהאירועים הללו מייחדים את האבל והכאב רק של צד אחד". 

גיא ציין שראש הממשלה נוהג להגיב במהרה ברשתות החברתיות אך דווקא ביום הזה נמנע מלהתייחס לדבריו הבעייתיים שבנו צייץ בטוויטר ואף נמנע מלהתייחס לחברה בממשלה שטענה שלא קדמה הסתה לרצח רבין.

השר הנגבי סבר שלפני ימי רצח רבין התרחש מאבק לגיטימי ודמוקרטי נגד הסכמי אוסלו: "בהפגנה שהייתה בכיכר ציון, שלמרות הפרסומים נגדי לא הייתי בה באותה עת, לא הייתה הסתה אלא התנגדות חריפה למשהו שנראה כמו טעות חמורה של הממשלה. הפגנות שכאלה נערכות על ידי השמאל לאורך שנים וטוב שכך. השמאל כינה את שרון רוצח, ואת ובגין רוצח. אני זוכר זאת כשהייתי ילד".

לדברי השר, "כשנאבקנו עשינו את הדברים מתוך זעקה, כפי שהשמאל זועק כיום נגד הכיבוש וההתנחלויות. יגאל עמיר לא היה זקוק לשלטים, הוא היה אדם עם משנה סדורה, קנאי, ממש מחבל מתאבד. יגאל עמיר לא נזקק לשום צעקה בשום כיכר, הוא הלך נגד כל העם. הוא לא הלך רק נגד השמאל. הוא ידי שחצי מעם בעד ההסדר, והחצי השני בימין היה רופס בעיניו. לדעתו הם אפסים שלא קמים ועושים מהפכה. הוא שנא אותם כפי שהוא שנא אותנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;