1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

אישור חוק הגיוס: "ליברמן ממתין לתוצאות הבחירות בירושלים"

ועדת הגיוס התכנסה היום (חמישי) לדיון נוסף, לקראת העברת חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית | יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם הכריז כי בכוונתו  לסיים את החקיקה בשבוע הבא | גורם בכיר באוגדת ישראל ל'בחדרי': "אין מה לדבר עם ליברמן לפני סיום מערכת הבחירות בירושלים"

ארי קלמן, ל' חשון תשע"ט 08/11/2018 14:40

"גם חב"ד וצאנז למניין היעדים" יונתן זינדל, פלאש 90 יונתן זינדל, פלאש 90

בתום תקופה ממשוכת, ועדת הגיוס בראשות יו"ר הקואליציה, התכנסה היום (חמישי) לדיון נוסף, לקראת העברת חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית.

בפתח הישיבה אמר יו"ר הקואליציה חה"כ דוד אמסלם, כי בכוונת הקואליציה לסיים את החקיקה בתקופה הקרובה, כשלדבריו "בכוונתי להתכנס לסיכומים ולניסוח סעיפי החוק במהלך שבוע הבא".

אל"מ צחי רביבו, סגן מפקד מיטב, מסר לוועדה נתונים על השירות הלאומי ואמר כי 1,380 בחורי ישיבה מבצעים כיום שירות לאומי אזרחי. רובם המכריע נשואים, מהם רק 170 רווקים.

מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי מר ראובן פינסקי, הציע להוריד את גיל הכניסה לשירות אזרחי, על מנת לתמרץ את ההתנדבות לשירות האזרחי.

עוד הציע פינסקי, לעדכן את סכום דמי כלכלה, שניתן למתנדבים, הגברת המסלול הביטחוני באמצעות קורסי הכנה לתעסוקה בשנת ההתנדבות האחרונה, במסלול זה משרתים היום כ-300 איש. מנכ"ל הרשות הציע להעניק למשרתים במסלול הביטחוני קורסי הכשרה לתעסוקה וכן לקבוע את הגופים בהם יהיה ניתן להתנדב במסגרת השירות הלאומי. בהם מוסדות חינוך, רפואה, רשויות מקומיות.

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) הגיב להצעת נציגי השירות הלאומי ואמר כי שילוב חרדים בשוק העבודה הוא אתגר בעל חשיבות אסטרטגית. "אולם, אתם בחוצפה באים ברעיון לכאורה יפה ומבקשים להכניס סעיפים ובהם הפחתת תקופת השירות הקצר לטובת הכשרה לתעסוקה".

יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם אמר שהוא מציע לטפל בתיקונים ובתמריצים המוצעים בתיקון ישיר לחוק השירות הלאומי ולא במסגרת הצעת החוק הנוכחית.

הוועדה דנה בנושא הסנקציות הכספיות על מוסדות שלא יעמדו בייעדי הגיוס. יו"ר הוועדה ביקש ממשרד האוצר להגיע לנוסחה לסנקציות עד יום שלישי. "בכוונתי להתכנס לסיכומים ולניסוח של סעיפי החוק לאור ההסכמות במהלך שבוע הבא", אמר אמסלם.

גב' שירה ברלינר, מנהלת תחום תעסוקת חרדים במשרד העבודה והרווחה, הציעה שהחוק יאפשר גמישות בשעות ההכשרה ושעות העבודה וכן הקדמת גיל היציאה לעבודה. לדבריה, אנו רואים קשר ישיר בין הקדמת הגיל לאיכות התעסוקה.

עו"ד מרים גראזי רוזנבאום ממשרד החינוך ביקשה להוסיף לרשימת המוסדות שנכללות במוסדות שעומדות ביעדי הגיוס, גם מסגרות לנוער בסיכון. הכוונה לכ-120 תלמידים שלומדים במסגרות "הילה" שמיועדות לבני נוער שנשרו ממוסדות החינוך. 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), ביקש להוסיף גם את מסגרות הלימוד שמשתייכות לחסידויות חב"ד וצאנז שאף הם ימנו כמוסדות מוכרים למניין היעדים. 

בתוך כך, גורם חרדי שנחשף לפרטי השיחות שמנהלים הגורמים החרדים עם שר הביטחון אמר ל'בחדרי חרדים', כי "הבנו שאין מה לדבר עם ליברמן לפני סיום מערכת הבחירות בירושלים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין לחסידים שום רגש אחריות לאחרים. דואגים רק לעצמם  

    חרדי שפוי