1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

לאור האיום בתביעה: החברה ביקשה להיפגש

לאחר שחשפנו ב'בחדרי חרדים' את כוונת נוסעי הטיסה להגיש תביעה נגד חברת אלעל - הערב נערכה פגישה ראשונה בין נציגו של הרב שלום בער סורוצקין ונוסעים נוספים, במשרדו של עו"ד עמית חדד • גורם שהשתתף בדיון בשיחה ל'בחדרי': "אנחנו בינתיים מתקדמים בהליכים"

אלי שלזינגר, י' כסלו תשע"ט 18/11/2018 22:29

סערת אל-על > פרסום ראשון עו"ד עמית חדד בפגישה עם נציגי הנוסעים עו"ד עמית חדד בפגישה עם נציגי הנוסעים צילום: המצלם

לאחר חשיפת 'בחדרי חרדים' על הכוונה להגיש תביעה נגד חברת אל-על, נערכה הערב (ראשון) פגישה ראשונה בין אבי רפול, נציגו של הרב שלום בער סורוצקין ונוסעים נוספים, במשרדו של עו"ד עמית חדד.

במהלך הפגישה נמסרו לו בעל פה הטענות של הנוסעים נגד החברה, כפי שפורטו בהרחבה בכתבות באתר ואשר סוקרו בהרחבה בכלי התקשורת השונים. 

גורם שהשתתף בדיון אמר הערב ל'בחדרי חרדים' כי נציגי חברת אל-על פנו אליהם על מנת לערוך פגישה בטרם פנייה להליכים משפטיים, וכי סוכם בין הצדדים כי תתקיים פגישה מחר בנוכחות הגרש"ב סורוצקין. "הם מעוניינים לסגור את העניין בלי ללכת לבית המשפט, אנחנו בינתיים מתקדמים בהליכים".

על פי הפרסום של יהודה שלזינגר, העיתונאי שהיה על הטיסה, הפגישה תיערך בשעה 14:00 עם מנכ"ל חברת אל על.

כזכור, אמש (מוצ"ש) דיווחנו בפרסום ראשון כי נוסעי הטיסה שנאלצו לשהות בשבת החולפת באתונה מחשש לחילול שבת, מתכוונים להגיש תביעה לבית המשפט, באמצעות עו"ד עמית חדד נגד חברת אל-על.

מהעדויות שפרסמנו עולה כי מספר שומרי השבת שהיו על הטיסה, גבוה מהמספר שהוצג על ידי אל-על והוא מנה כ-180 בני אדם. לדברי אחד הנוסעים, מבחינת החברה, רק מי שהזמין מנת גלאט (63) נחשב מבחינתם שומר שבת, כך שהזמינו עבור 55 נפשות חדרי שינה לשבת באתונה.

בכלי התקשורת השונים התפרסמו ידיעות בעניין הטיסה, בהן הציבור החרדי הושמץ כאשר ציינו כי אחדים מהחרדים הרימו יד על הצוות במטוס, על סמך עדויות. שמעון שבס, אחד הנוסעים, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי תוך כדי שינה שמע צעקות "שקרנים, רמאים, וידיים מונפות ומרביצות לדיילות שפורצות בבכי. אם לא ראיתי, לא הייתי מאמין. הוחלט לנחות באתונה ולשחרר את שומרי השבת לקידוש".

מנגד, נוסע ששוחח עם 'בחדרי חרדים', אמר כי שומרי השבת ביקשו לרדת מהמטוס ולעשות את השבת בניו יורק, אך "הם לא אפשרו לנו, כלאו אותנו". בתגובות לערוצי התקשורת נמסר מחברת אל על כי "החברה לא תסבול אלימות כלפי הצוות ותפעל בהתאם לחוק כנגד כל נוסע שתוגש כנגדו תלונה בנחישות וללא פשרות, כפי שעשינו עד היום".

מאל על נמסר בתגובה לכלי התקשורת כי, "מזג אוויר קיצוני בניו יורק גרם לביטולים ועיכובים גדולים של המראות בקרב מאות טיסות של חברות תעופה, לרבות טיסות אל על שיצאו בחמישי בערב ארצה. על אף ביטולי הטיסות הרבים הצלחנו להוציא את טיסה 002 מניו יורק למען נוסעינו, תוך נחיתת ביניים באתונה. אל על דאגה לטיסת המשך לישראל באותו היום עבור הנוסעים".
 
בתגובה נטען עוד, "כמו כן, נוסעים אשר העדיפו להישאר באתונה בשבת טופלו על ידי נציגי החברה ואל על דואגת להשיבם ארצה בצאת השבת. אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו, אולם כאמור העדפנו להוציא הטיסה מניו יורק באותו היום לטובת לקוחותינו. יודגש כי החברה לא תסבול אלימות כלפי הצוות ותפעל בהתאם לחוק כנגד כל נוסע שתוגש כנגדו תלונה בנחישות וללא פשרות, כפי שעשינו עד היום".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגיע הזמן לפרוע את החוב עם החברה הזו  

  נחשון

 2. לא לוותר ולא להתקפל - לתבוע את הרמאים והמשמיצים בתביעה ייצוגית ענקית  (ל”ת)

  אבי

 3. הנושא כרגע הוא לא רק הפיצוי הפרטי, אלא עניין כלל חרדי  

  חרדי

 4. משהו שאף אחד לא מדבר עליו, מה הנוסעים בטיסה השניה שנחתה בשבת עשו?  

  מעניין

 5. טיפשות לנסוע בחרה עוינת כזו !  (ל”ת)


 6. להחרים את "אל על" מחללת שבת  (ל”ת)

  אליהו

;