ו' תמוז התשפ"ד
12.07.2024

נתניהו שוקל לתת את תיק החוץ לישראל כ"ץ

סבב התיקים הצפוי מגיע בהמשך למאמצים של ראש הממשלה לייצב את הקואליציה ולהשאיר את הממשלה הנוכחית על כנה • שר התחבורה ישראל כץ ישודרג לתיק החוץ מתוך כוונה לחזק את הבריתות בתוך הליכוד והקשרים בתוך המפלגה

נתניהו שוקל לתת את תיק החוץ לישראל כ"ץ
אפי שריר, פלאש 90

לאחר ההחלטה של ראש הממשלה לקחת את תיק הביטחון לעצמו, ולאחר שמפלגת הבית היהודי הודיעו על הישארותם בקואליציה, ל"ישראל היום" נודע כי נתניהו שוקל למנות את השר ישראל כ"ץ לתפקיד שר החוץ ואת סגנית שר החוץ המכהנת ציפי חוטובלי לתפקיד שרת הקליטה.

בהמשך למאמצים של ראש הממשלה לייצב את הקואליציה ולהשאיר את הממשלה הנוכחית על כנה, נשמעו היום (שני) דיבורים בליכוד ובסביבתו של נתניהו על סוגיית איוש תיק החוץ והקליטה שהתפנו לאחר התפטרותם של אנשי ישראל ביתנו.

אחה"צ נכנסו חברי כנסת מהליכוד לראש הממשלה ושוחחו עמו בעניין. בין השמות שהוזכרו לקבלת התיקים היה שר התחבורה ישראל כץ שישודרג לתיק החוץ מתוך כוונה לחזק את הבריתות בתוך הליכוד והקשרים בתוך המפלגה. מי שעלול לכעוס על המינוי הוא השר לביטחון פנים גלעד ארדן שמחזיק לדבריו בהתחייבות של נתניהו כלפיו לקבלת תיק בכיר כמו תיק החוץ.

שם נוסף שעלה הוא שמה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובולי, שמעוניינת מאד לקבל את תיק הקליטה לידיה. השר לוין אף שוחח עם ראש הממשלה בעניין ואמר שמבחינת אנשי הליכוד מדובר במינוי הגיוני, שכן על תיק הקליטה אין "קופצים" רבים מדי וחוטובלי מתאימה אליו. ח"כ אמיר אוחנה הביע את רצונו להתמנות לתפקיד סגן שר החוץ במקומה של חוטובלי.

בנימין נתניהו משרד התחבורה שר התחבורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד