1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

איימו לתלוש מזוזות והתנצלו על עוגמת הנפש

חברת נדל"ן בריטית פרסמה מכתב התנצלות על האיום להסיר מזוזות מהדלתות של יהודים שוכרי הדירות

יענקי פרבר, י"ח כסלו תשע"ט 26/11/2018 14:03

ראש העיר התערב אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Chen Leopold/Flash90

בניגוד לחברת אל על שהשמיצה וגרמה לעגמת נפש לנוסעים החרדים, והתנצלה בצורה רפה ומגמגמת, בחברת הנדל"ן הבריטית פרסמו מכתב התנצלות ברור על האיום להסיר מזוזות מהדלתות של יהודים שוכרי הדירות.

במכתב ההתנצלות נאמר, "אנו מתנצלים על המכתב שנשלח לכמה מלקוחותינו, במכתב הם התבקשו להוציא את חפצי קודש שנמצאים בכניסה לדירותיהן, ובמיוחד את המזוזות", כך דווח באתר 'ג'ואיש קרוניקל'.

עוד נאמר במכתב: "המכתב היה מופרך מטבעו ולא בהתאם לערכים העסקיים שלנו, ברצוננו להבהיר היטב כי תושבי הבלוק המדובר אינם נדרשים להסיר את המזוזות שלהם והמזוזות לא יוסרו על ידי כל נציג מטעמנו".

"אנו מתנצלים על עוגמת הנפש ללקוחותינו היהודים, ועל עוגמת הנפש לכלל הקהילה היהודית". נמסר מטעם החברה. "אנחנו נוודא שדבר כזה לא יקרה שוב, אנו נפיק את הלקחים ומוודא מול המנהלים והעובדים שהם מכירים את הנושא היטב, כדי שדבר כזה לא יקרה שוב".

כזכור, אתמול דווח ב'בחדרי חרדים', כי יהודים בצפון לונדון נדרשו להוריד את המזוזות, או שידרשו לשלם על הסרתן.

תושבים יהודים שמתגוררים בסמוך לשכונה החרדית סטמפורד היל, קיבלו מכתב מאת חברת הנדל"ן המנהלת את הדירות המושכרות בהן הם מתגוררים, במכתב נאמר להם להסיר במיידית את המזוזות, מאחר "וזה לא עומד עם תנאי השכירות, אין אישור לתלות חפצים מחוץ לדלת הכניסה".

במכתב נאמר לדיירים כי "אם הם לא יסירו את המזוזות בעצמם, החברה תשלח אנשים שיורידו את המזוזות, וכל הוצאה כספית בגין ההורדה, תחול על השוכר".

דיירים לא יהודים הביעו זעזוע מהמכתב של החברה, והביעו מחאה ברשתות החברתיות על כך "שיהודים לא יכולים לקיים את מצוות דתם".

ראש העיר התערב לטובת היהודים, וכאמור איום הסרת המזוזות בוטל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;