1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הפעוט הדליק מנורה במקום בו נרצחה אמו ז"ל

משפחות שכולות חוזרות בימי החנוכה לזירות הפיגועים בהם נרצחו יקיריהם הי"ד, במסגרת מיזם חנוכה של חב"ד, תחת הסלוגן 'האור ינצח' • אמש בברקן: עין לא נותרה יבשה לראות את קאי בן השנה וחצי בזרועות אביו גיא כשהם מדליקים נר חנוכה במקום בו נרצחה האימא ואישה קים הי"ד • סיקור ותיעוד מרגש 

יוסי אסוליןכ"ז כסלו תשע"ט 05/12/2018 17:59

עין לא נותרה יבשה עין לא נותרה יבשה. ההדלקה בברקן עין לא נותרה יבשה. ההדלקה בברקן צילום: באדיבות צעירי חב"ד

בימי החנוכה חזרו משפחות שכולות לזירות הפיגועים ברחבי הארץ והדליקו נרות בחנוכיות ציבוריות מיוחדות שהוקדשו לזכרם של הקדושים, השם יקום דמם. ההדלקות נערכות תחת הסלוגן 'האור ינצח', בניצוחו של הרב מנחם קוטנר, הפועל עם משפחות נפגעות טרור מטעם ארגון צעירי חב"ד.

אמש, נר שלישי, המשפחות השכולות חזרו למקום הפיגוע במפעל קבוצת אלון בברקן להדלקת הנר. עין לא נותרה יבשה לראות את קאי בן השנה וחצי בזרועות אביו גיא כשהם מדליקים נר חנוכה במקום בו נרצחה האימא ואישה קים הי"ד יחזקאל לבנגרוד. יחד עם ההורים השכולים רפי לבנגרוד וחזי חג'בי אביו של זיו הי"ד הם ברכו בהתרגשות על הדלקת החנוכיה ושרו משירי חנוכה.

הרב קוטנר פתח את הטקס המרגש בדברים על חשיבות הטקס להבאת האור דווקא במקום בו האויבים של עם ישראל זרעו חושך בעולם. "אנו נושאים את לפיד האור ומכריזים באמונה שהאור ינצח"!. הרב קוטנר שיתף את הנוכחים בהחלטה לערוך את הטקס המשמעותי הזה עוד בימי השבעה כאשר הציע זאת למשפחות האבלות על מנת לזקוף קומה ולשאת בגאווה את האור של עם ישראל. 

האב השכול רפי לבנגורד בקול חנוק מדמעות קרא לכל עם ישראל להתאחד ברגעים אלו ולהביע הזדהות עם המשפחות השכולות. מנהל המפעל מר רפי אלון סיפר על הימים הקשים והלילות ללא שינה מאז האסון, ועל התחושות של העובדים שחלקם טרם חזרו לעבוד סדירה והודה בחום לכל המשתתפים שהגיעו להביע תמיכה והזדהות. 

תחת אבטחה צבאית

'האור ינצח' נפתח בנר ראשון בעתניאל, שם נערכה הדלקת נר חנוכה עם משפחתו של יוסי הי"ד שוק במקום הפיגוע. שיירת האור בראשותו של שליח חב"ד בעתניאל הרב יוסף דהן הובילה את המשתתפים עד לחנוכיית חב"ד הגדולה במקום הפיגוע דרומית לחברון ותחת אבטחה צבאית כבדה נערך טקס הדלקת נר חנוכה מרגשת על ידי הבן יחד עם עשרות בני משפחה וחברים.

במקביל, נערכה הדלקת 'האור ינצח' גם בנס ציונה, עם מר צמח בייז שבנו אבי הי"ד נרצח בפיגוע בראשון לציון בשנת תשס"ב. במקום נכחו בין היתר השליח החב"די בנס ציונה הרב שגיא הר שפר וראש העיר מר שמואל בוקסר יחד עם בני משפחה וחברים.

הדלקה נוספת נערכה בנר ראשון גם במקום הפיגוע עם משפחתו של החייל שנרצח רון הי"ד קוקיא, עם שליחי חב"ד בערד הרב יעקב מנדלזון רב קהילת חב"ד והשליח הרב אברמי זלמנוב, וראש העיר מר ניסן בן חמו.

'האור ינצח' נערך גם בקריית מלאכי, עם משפחתו של לוחם משמר הגבול גדי הי"ד רחמים שנפל בקרב מחבלים בציר המתפללים בחברון (לפני כשנה גם החתן שלהם נהרג בתאונת עבודה במפעל בו עבד). הרב קוטנר העומד בקשר אישי חם עם המשפחה, הגיע לביקור בית ולהדליק יחד את נר ראשון של חנוכה.

המנהרות נחשפו סמוך לטקס

בנר שני, במצפה לירן עם הנוף הפסטורלי שבגליל העליון התכנסו סביב החנוכייה של חב"ד חברים ובני משפחה של החייל לירן הי"ד סעדיה שנפל במלחמת לבנון השנייה. דקות ספורות לפני התחלת הטקס התקבלה הודעה מפתיעה ממפקד החטיבה שנאלץ לבטל את השתתפותו בטקס עקב פעילות ביטחונית חריגה בגזרת הצפון. בבוקר שלמחרת הובהר לכולם על חשיפת המנהרות של החיזבאללה בסמיכות למקום הטקס.

השליח החב"די בקרית שמונה הרב יגאל ציפורי פתח בדברים נרגשים על המעמד המיוחד של הדלקת הנרות לכבודו של לירן הי"ד. הרב קוטנר עמד בדבריו על המסר של האור ינצח הטמון בשם של "לירן" אותיות "נר לי". ראש העיר הנבחר מר אביחי שטרן הדליק את החנוכייה. ההורים השכולים ציון ומיעל הודו בחום למארגני הטקס המרגש.

 'האור ינצח', בנר שני, נדד גם לראש פינה, שם נערך ביקור בית מרגש אצל משפחתו של נמרוד הי"ד שגב שנפל במלחמת לבנון השנייה. בביקור השתתפו שליחי חב"ד בראש פינה הרב שלמה ברקוביץ והרב שגב לוי, והרב קוטנר.

‏‏ביקור בית מרגש אצל משפחתו של נמרוד היד שגב שנפל במלחמת לבנון השנייה

ההדלקה בברקן עם הפעוט בן השנה וחצי במקום בו נרצחה אמו

בהדלקה בקריית שמונה לזכרו של החייל לירן היד סעדיה שנפל במלחמת לבנון השנייה

בהדלקה בקריית שמונה לזכרו של החייל לירן היד סעדיה שנפל במלחמת לבנון השנייה


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;