1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

בעקבות ההופעה שבוטלה: אונגר שר "בטחו"

לאחר שהופעה שלו בנתיבות בוטלה בעקבות ירי רקטות לעבר יישובי הדרום, בעודו צועד מאוכזב לשדה התעופה, קיבל הזמר החסידי שמילי אונגר מארה"ב, טלפון בו הוצע לו להפיק קליפ חדש לטובת תושבי הדרום שלא זכו להופעתו, מאז ועד לקליפ שלפניכם - היסטוריה • צפו בתוצאה

אליעזר חסיד, א' טבת תשע"ט 09/12/2018 10:14

הקליפ החדש והסיפור שמאחוריו הזמר החסידי שמילי אונגר הזמר החסידי שמילי אונגר צילום: מתוך הקליפ 'בטחו'

כמו שאר תושבי ישראל הסובלים מרקטות של ארגון הטרור החמאס וגוזלים את מנוחתם ושלוותם של רבבות תושבים, חווה זאת על בשרו הזמר שמילי אונגר אשר כיתת את רגליו לארץ ישראל, בכדי להופיע בנתיבות אשר בדרום הארץ, ואז בדיוק לילה לפני האירוע, הותקפו תושבי הדרום במטר רקטות על האיזור כולו וההופעה בוטלה מטעמי בטחון.

בלית ברירה חזר אונגר לניו יורק מאוכזב ללא שהופיע בהופעה שתוכננה שבועות מראש, כשהוא נוחת ויוצא לחניון שדה התעופה, תוך כדי חיפוש מכוניתו בחניון, מקבל אונגר טלפון ממנהל ומנצח תזמורת 'סבבה' - המעבד מנדי הרשקוביץ, אשר שמע את הסיפור ממלך המוזיקה החסידית "מרדכי בן דוד", שהיה אמור גם הוא להופיע באותה הופעה, בה היה אמור לארח את אונגר, הרשקוביץ מנחם את אונגר המאוכזב מביטול ההופעה, ותוך כדי דיבור צץ בראשו של הרשקוביץ רעיון, להפיק קליפ עם מילים של ביטחון, אמונה ותקווה.

הרשקוביץ מיד מדקלם את המילים "בטחו בשם!", אונגר מתלהב ומסכים לרעיון, הרשקוביץ פונה עם הרעיון למפיק הידוע אלי לישנסקי ולמנצח ומעבד מקהלת 'שירה' המצליחה יואלי הורביץ, ויחדיו הם נכנסים עם תזמורתו של הרשקוביץ' 'תזמורת סבבה' לאולפנו של אלי, ומקליטים את השיר, כשעל התזמור והניצוח כמובן מנדי הרשקוביץ, ועל השירה שמילי אונגר בליווי מדהים של מקהלת שירה, יחד הפיקו תוצאה מדהימה של שיר וקליפ חדש.

צפיה והאזנה עריבה!

מילים: 

אל תבטחו בנדיבים בבן אדם שאין לו תשועה בטחו בה׳ יא יא יא יא בטחו בה׳ נאר אין ה׳ בטחו בה׳ יא יא יא יא ווייל איך האף נאר צו דיר ה׳ אין אים יא אין קיינעם ניין, ווייל איך האב נאר דיר.... נאר דיר אליין

קרדיטים:

Sababa Band feat. Shmueli Ungar

Produced by: Mendy Hershkowitz & Eli Lishinsky

Composed by: Hershy Weinberger

Video by: Shimmy Socol

Cameramen: Chaim Moskowitz (Ben Hesh), Motty Engel, Shimmy
Socol

Drums: Dan Pugach
Bass: Leo Sherman
Guitars: Ziv Shalev & Eli Lishinsky
Keys: Mendy Hershkowitz
Horns: Alejandro Berti, Eitan Gofman, Nick Grinder
Programming: Eli Lishinsky & Mendy Hershkowitz
Choir: The Shira Choir led by Yoely Horowitz
Studios: Artsonic Studios, Schnitzler Studios, Sonic-Duo Studios.
Mix & Master: Eli Lishinsky
Cover Design and PR: Sruly Meyer
Hebrew Subtitles: Avigdor Meir
Selfie Guy: Yossi Fisher

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;